TOM FORD GUCCI FİLMİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

"Herhangi bir şeyin üzerine Gucci adını eklediğiniz zaman satacağına emin olabilirsiniz."

1994 ve 2004 yılları arasında eski Kreatif Direktörü olan Tom Ford’un ‘House of Gucci’ filmini izlerken kahkaha attığı söyleniyor. Lady Gaga’nın Patrizia Reggiani olarak performansını beğenen Tom Ford, film için aynı şeyi düşünmüyor. Aynı şekilde Gucci ailesi tarafından da eleştirilen yeni Ridley Scott filmi, Maurizio Gucci’nin eşi Patrizia Reggiani’nin suikast planı ile öldürülmesini konu alıyor.

Filmi izledikten sonra birkaç gün boyunca üzüldüğünü söyleyen Tom Ford, bu kadar acı dolu bir gerçek hikayeden espriler çıkmasını yanlış bulduğunu söyledi. Air Mail dergisine konuşan Ford, “Bu filmin bir hit olacağını düşünüyorum. Herhangi bir şeyin üzerine Gucci adını eklediğiniz zaman satacağına emin olabilirsiniz” dedi. Tom Ford’un dediği gibi de filmin vizyona girmesinin ardından Gucci’nin internet aramaları %73 oranda arttı. 

2005 kendi markasını kuran ve Gucci’den ayrılan Tom Ford, ‘A Single Man’ ve ‘Nocturnal Animals’ adlı iki film yönetmişti. Lady Gaga ve Adam Driver’ın güçlü performanslarını tebrik eden Ford, kostümlerin, setin ve sinematografinin ‘harika’ olduğunu ekledi. 

Geçtiğimiz gün yeni film ile ilgili bir açıklama yayınlayan Gucci ailesi, “Bu film kurulmuş olan markanın mirasına bir hakaret” diyerek filmi izledikten sonra çok şaşırdıklarını belirttiler. “Filmin ailenin 'gerçek hikayesini' anlatmayı amaçladığı iddiasına rağmen, şimdiye kadar yayınlanan fragman ve röportajların ailemizde uyandırdığı korkular doğrulandı. Film, hiç de doğru olmayan bir hikaye aktarıyor,” diyen Gucci ailesi temsilcileri “Kendilerinin ve sevdiklerinin adını, imajını ve itibarını korumak için gerekli her türlü önlemi alma hakkını kullanacağız” diye eklediler. 

Geçtiğimiz ay ‘House of Gucci’ filminin gerçekliği hakkında Total Film’e konuşan Ridley Scott, “Olabildiğince ve hayal edebileceğimiz kadar gerçekçi ve mümkün olduğunca saygılı olmaya çalıştım. Hikaye aslında bir hiciv. Ve bu nedenle, hiciv gerçekten onun bir komedi olduğunu söylemenin lüks bir yolu. Ve bence çoğu komedi. Özellikle ilk iki bölüm" demişti.