TOMMY HILFIGER’LA OKYANUSUN ÖTESİ

Markanın yeni 2014 koleksiyonu, kadınları okyanus aşırı bir yolculuğa çıkarıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Eylül 2014
TOMMY HILFIGER’LA OKYANUSUN ÖTESİAdvertisementAdvertisement


Biz ELLE kızları için yeni bir sezon, yepyeni koleksiyonlar demek! Özellikle de favori markalarımızın son modellerine kavuşmak bize ayrı bir mutluluk veriyor. Tommy Hilfiger da işte o markalardan bir tanesi. Markanın, üç ana temadan oluşan koleksiyonunu, sizler için büyüteç altına aldık...

Yeni sezon kadın koleksiyonunda, marka, imzası olan Amerikan estetiğini İngiliz cazibesinin dokunuşlarıyla harmanlıyor. ‘New England-Yeni İngiltere' başlıklı bu yorumda, klasik kumaş desenleri, seçkin işçilik ve Savile Row'un sofistike dikim tarzı gibi İngiliz unsurlarına, Amerikan ruhu eşlik ediyor. İngiliz gelenekleriyse, Amerika'nın doğu kıyısının kolejli tarzıyla buluşuyor.


Koleksiyonda üç farklı tema var. Bunlardan ilki Boston.

BOSTON: KOLEJLİ STİLİ


Kolejli stilden ilham alan bu grupta, blazer ceketlerden hafif kaz tüyü montlara kadar birçok üründe, glen ekose, tebeşir çizgi ve kazayağı gibi klasik erkek desenleri feminen bir yaklaşımla yorumlanmış. Elma kırmızısı, kar beyazı ve gece mavisi tonları, modern devetüyü, gri ve bordo patlamalarıyla dengelenmiş. Minimal şık bir estetiğin hâkim olduğu grupta, siluetler özel dikim hissi verirken, kumaşlarda farklı dokular birlikte kullanılmış.

MIDDLEBURY: DOĞA KOKUSU


Yolculuğun ikinci durağı olan Middlebury, Vermont'un ormanlarla kaplı yamaçlarının toprak tonlarından esinleniyor. Çikolatalı turta, koyu yeşil, kanguru grisi, koyu mor ve klasik devetüyü gibi renkler, okyanus derinliklerinin mavisi, günbatımı sarısı ve fuşya patlamalarıyla canlanıyor. Bu tema, doğa yürüyüşleri ve açık hava aktivitelerinden, şehirde şık kokteyllere kadar her ortam için ideal bir tarz sunuyor.

PORTLAND: MAINE KIYILARI


Koleksiyonun son teması olan Portland'ın ilham kaynağı ise Maine kıyılarının mavi, yeşil ve grileriyle aralardaki koyu kırmızı çağrışımlar. Yumuşak tonlarda kamuflaj desenler ve çizgililer başrolde. Balıkçı yaka kazaklar, kabanlar, metal düğmeler ve kalın örgüler, geleneksel kış ve deniz temalarına gönderme yaparken, ipek ve metalik iplik detayları koleksiyona feminen bir dokunuş katıyor. Serin sonbahar gecelerine uygun kalın örgü kazaklar ve şambre gömlekler de dikkat çeken tasarımlar arasında.

2014 Sonbahar/Kış sezonunda ayrıca ünlü İngiliz yün kumaş üreticisi Moon ile işbirliği içinde geliştirilen geniş kareli ve koyu ekoselerle hazırlanmış özel bir seri de beğenilere sunuluyor.

KOLEKSİYONU KEŞFETMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

BU BİR ADVERTORIAL'DIR

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.