UĞURLU MÜCEVHERLER

Bazen yüzük sadece yüzük değildir

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 14 Şubat 2014
UĞURLU MÜCEVHERLER
Bazen yüzük, sadece yüzük değildir. Bileklik veya kolye de öyle... Duygularımızı hareke geçiren, bizi şaşırtan, meraklandıran ve hatta kendisine aşık eden butik mücevherlerin yaratıcılarını tanımak ister misiniz?ESRA İNCEEFE


Babası tekstilci olan Esra İnceefe, tasarımın genlerinde olduğunu söylüyor. Eşi Vedat İnceefe'nin fikirlerine sonsuz güvenen Esra İnceefe, tasarımlarını önce eşine gösteriyormuş. Trendleri de başucundan ayırmadığı moda dergilerinden takip ediyor.


TASARIMLARINI NEDEN ALALIM? Sade ve şık, renklerin gücünü gösteren, zamansız tasarımlara imza atan İnceefe, popüler olmak yerine yıllarca kullanılacak tasarımlar yarattığını belirtiyor. Trendlere elbette küçük detaylar da ekleyerek tasarımları daha da cazip hale getiriyor.


NEREDE SATILIYOR? Lidyana.com'dan tüm tasarımlarına ulaşabiliyorsunuz.


KİME HEDİYE ETMELİ? Her yaştan kadına hitap eden tasarımlar daha çok klasik olanı seven veya trendleri takip edenlerin tercihi.~ EILEEN BY AYLİN BORA

Babası kuyumcu olan Aylin Bora, babasının eve getirdiği mineli zarif takılarla büyüyerek kendisini tasarım dünyasının içerisinde bulmuş. Kulağında müziği, elinde kalemi, hayalleri ve bir de gökyüzündeki güneşle harikalar yaratıyor.


TASARIMLARINI NEDEN SATIN ALALIM? Çünkü tasarımları her zaman tarz kıyafetlerle kullanılarak farklı stiller yaratabilecek, “şık ve acayip” denilebilecek, esprili ve özgünler.


NEREDE SATILIYOR? www.aylinbora.com


KİME HEDİYE ETMELİ? Sıra dışı olmayı seven, espri anlayışı yüksek, yenilikleri takip eden, iddialı ve eğlenmeyi sevenler için çok uygun.~ MAGO JEWELRY

Ceci Menase annesinin resim atölyesinde önce sanatla tanışmış. Çocuk yaşında takılarla haşır neşir olmaya başlayan Menase, daha o yaşlarda yaptıklarını satma girişimlerine girmiş. Daha sonrasında aile mesleği kuyumculuk olan Eli Roziya'yla yolları kesişiyor ve Mago Jewelry doğuyor.


TASARIMLARINI NEDEN SATIN ALALIM? Takılan aksesuvarların, özellikle mücevherlerin kişiyi tamamladığını ve onu yansıttığını düşünen Menase, mücevher sadece özel günlerde takmak veya yıllarca kasada saklamak için alınmaması gerektiğini söylüyor. Bu nedenle “Mago Jewelry”, günlük yaşama sadelik, modernlik ve şıklığı bir arada yansıtan; her an rahatlıkla kullanılabilecek ve kişiye kendini özel hissettiren tasarımlara imza atıyor.
NEREDE SATILIYOR?
Bebek Midnight Express'te bulunabilir. Koleksiyonun tamamını görmek veya özel tasarım istekleri için: [email protected]


KİME HEDİYE ETMELİ? Mago Jewelry, sade şık kadının mücevheri. Bir Mago mücevheri; hem günlük bir kıyafetin rengi, hem de bir gece elbisesinin ışıltısı olabiliyor.~ YALLAH

Moda tasarımı mezunu olan Buket Fikircioğlu; tasarımla iç içe. Başucundan inaçlara ait sembolleri, bunlarla ilgili kitapları ve doğal taşları hiç ayırmayan Fikircioğlu, tasarımlarıyla dikkat çekiyor.


TASARIMLARINI NEDEN SATIN ALALIM? Gün içinde mekan-zaman-stil-coğrafya kaygısı olmadan, her insana göre şekil alabilen, genç tasarımlar oldukları için diyebiliriz.


NEREDE SATILIYOR? Midnight Express ve Selfestate/İstanbul'da. www.yallahistanbul.com (yapım aşamasında)

KİME
HEDİYE ETMELİ? Kendi stiline göre ürün seçme algısına sahip; beyaz tişörtüyle bile insanların arasında karakteriyle ön plana çıkabilen, modadan çok anı derinden hissedebilenler tercih etmeli.~ PROJEBİR

Annelerinin iyi bir takım olacaklarına inancı ile bir araya gelen Zeynep ve Iraz Mursalıoğlu kardeşler de çocukluklarından itibaren tasarıma meraklı iki kardeş. Çoğu tasarımcı gibi eskiz defterlerini, uçları açılmış kurşun ve vazgeçilmez rapido kalemlerini başucundan ayırmayan ikili bitter çikolata ve çaysız da yapamıyor.


TASARIMLARINI NEDEN SATIN ALALIM? Oldukça sade ve biraz maskülen aksesuvarlara meraklıysanız almalısınız.


NEREDE SATILIYOR? İstanbul ve Ankara'daki Beymen'lerde ve Londra Kabiri mağazalarında. www.projebir.com


KİME HEDİYE ETMELİ? Çok süsten, gösterişten hoşlanmayan, kendi içinde iddialı ama; ‘bağırmayan', zamansız parçalardan hoşlanan sade insanlara...Suzan YURDACAN, Fotoğraflar: Pınar GEDİKÖZER

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.