ÜNLÜLERİN GELİNLİKLERİ VE GİZLİ DETAYLARI

Zoë Kravitz'den Meghan Markle'a kadar, gelinliklerinde sevimli, duygusal detaylar içeren 8 ünlü gelinliği sıraladık!

Sophie Turner- Louis Vuitton (2019) 

Instagram @nicolasghesquiere

2019'da Fransa'da rüya gibi bir düğün yapan Sophie Turner'ın gelinliği, Louis Vuiton kreatif direktörü Nicolas Ghesquiére tarafından tasarlandı.

Sophie'nin "mavi bir şeyi" gelinliğinde değildi. Turner bu geleneği, maniküründe kullanarak ojesini uçuk bir mavi seçerek yerine getirmiş.

Priyanka Chopra- Ralph Lauren (2018) 

Instagram @priyankachopra

Chopra ve Nick Jonas tam anlamıyla 7 gün 7 gece süren bir düğün ile evliliklerini Hindistan'da kutlamıştı. Chopra'nın gelinliği, 22 metrelik kuyruğa sahip, dantelli, özel tasarım Ralph Lauren idi.

Gelinliğin daha sonra Jonas'ın annesinin gelinliğinden bir parça taşıdığını ve çiftin düğün tarihi ile aile üyelerinin birçoğunun isimlerinin dantel ile işlenmiş olduğu açıklandı.

Zoë Kravitz - Alexander Wang'da (2019) 

Instagram @markseliger

Zoë Kravitz'in gelinliğinin mükemmel olması dışında bir şey beklemiyorduk, ancak Audrey Hepburn'den ilham alan elbisesi bir şekilde tüm beklentileri aşmayı başardı.

Hatta, elbise bir çok gizli mesaj da içeriyordu.  Zoë ile çok yakın arkadaş olan Wang 2020'de verdiği bir röportajda, Kravitz'in elbisesinin ve saten kesesinin içine bir mesaj işlediğini söyledi. "Zoe eskiden kahverengi kese kağıdını çanta olarak kullanırdı ve buna çok gülerdik. Ben de düğünü için ona bu kese kağıdının beyaz saten bir versiyonunu yapmak istedim."

Meghan Markle - Givenchy (2018) 

Getty

Markle, Mayıs 2018'de Prens Harry ile düğününde  Clare Waight Keller imzalı Givenchy marka bir gelinlik giymeyi tercih etti. Her kraliyet gelinliğinde olduğu gibi bu gelinlikte de saklı birçok detay vardı. Meghan 2018'de verdiği bir röportajda, gelinliğin Harry ile ilk randevularında giydiği kıyafetten bir parça taşıdığını söyledi. Uzun duvak aynı zamanda, İngiliz Milletler Topluluğu'na ait 53 ülkeyi temsil eden 53 çiçek ve Kaliforniya haşhaşı işlemelerini taşıyordu.

Kate Middleton - Alexander McQueen (2011) 

Getty

2011'de Prens William ile düğünlerinde, Alexander McQueen imzalı bir gelinlik giyen Kate belki de dünyanın en ünlü gelinliğini giydi. İngiltere'nin gelecekteki kraliçesi Kate'in gelinliğinde sırasıyla İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'nın ulusal çiçekleri olan gül, nergis, devedikeni ve yonca işlemeleri bulunuyordu. Gelinlikte aynı zamanda "mavi bir şey" geleneğine uymak için küçücük mavi bir kurdele de vardı.

Hailey Bieber Off-White (2019) 

Instagram @haileybieber

2019'da Justin Bieber ile evlenen Hailey'nin gelinliğinin kuyruğunda, "ÖLÜM BİZİ AYIRANA KADAR" yazıyordu.


Beyoncé- Tina Lawson (2008) 

Instagram @mstinalawson

Bir tanrıça olduğuna inandığımız Beyoncé'ye zaten ne giyse yakışıyor ancak, şarkıcı 2008'de Jay-Z ile oldukça gizli düğünlerinde klasik beyaz straplez bir gelinlik giymeyi tercih etti.Bu gelinliğin en büyük detayı ise, annesi Tina Lawson tarafından tasarlanmasıydı.

Angelina Jolie- Versace (2014)

2014'de Brad Pitt ile evlenen Jolie'nin gelinliğindeki mesajlar o kadar da gizli değildi. Versace imzalı gelinlik, Jolie'nin 6 çocuğunun çizimleri ile işlenmişti.