VERSACE İLE DENİZ ALTINA YOLCULUK

Versace İlkbahar - Yaz 2021 defilesi deniz altındaki antik kalıntıların ilhamı ile tasarlanan setinin yanı sıra ilk defa podyumda yer verdiği plus-size modelleri ile dikkat çekti.

“Yıkıcı bir şey yaratmak istedim, hepimizin içinde değişmiş olanla uyumlu olabilecek bir şey. Bana göre bu, yeni bir dünya hayal etmek demekti. Patlayan renkler ve fantastik yaratıklardan oluşan ve barış içinde bir arada yaşayabileceğimiz bir dünya,” diyen Donatella Versace, Milano Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Versace İlkbahar- Yaz 2021 koleksiyonu için bizi deniz altında bir yolculuğa çıkardı. Geleceğe pozitif, umutlu ve güçlü bir eda ile bakan yeni koleksiyonda deniz canlılarının motiflerinin öne çıktığını söyleyebiliriz. Deniz altındaki antik kalıntıların ilhamı ile tasarlanan defile seti, tam olarak okyanusun derinliklerinde geçti!Pandemi önlemlerine uyan Donatella Versace, İlkbahar- Yaz 2021 defilesini seyircisiz gerçekleştirirken ön sırada sadece COVID-19 testi negatif çıkan Versace çalışanları yer aldı. Sanal olarak canlı yayınlanan defilenin açılışını Mica Arganaraz yaparken podyumda Irina Shayk, Joan Smalls, Imaan Hammam gibi tanıdık simaları gördük. Modellerde oldukça çeşitli bir seçim yapan Versace, ilk defa podyumunda “plus-size” modelleri tercih etti. Versace defilesinde ilk defa yer alan Alva Claire, Precious Lee ve Jill Kortleve gibi isimler defilelerin daha çeşitli ve kapsayan bir hal aldığını kanıtladı. Geçmişte podyumlarda görmeye alışkın olmadığımız bu çeşitlilik, moda sektörünün iyiye doğru geliştiğinin işaretlerini verdi. 


Defilenin mekanını ‘Versacepolis’ olarak adlandıran Donatella Versace, mitolojinin gerçeklik ile buluştuğunun altını çizdi. Denizin altındaki bu ütopik evrenin Medusa tarafından yönetildiğini söyleyen Versace, burada yaşayanların güçlü ve özgüvenli kadınlar ve erkekler olduğunu dile getirdi. Antik Romalı sütunlarının arasında yürüyen modeller, ıslak saçları ve nemli ciltleri ile dikkat çekerken, Donatella Versace, ilk olarak 90’lı yıllarda Gianni Versace tarafından tasarlanan ‘Trésor de la Mer’ desenini yeniden koleksiyonlarına dahil etti. Deniz kabukları ve deniz yıldızları motiflerinin öne çıktığı tasarımlarda en dikkat çekici parçalar uçuşan renkli kumaşlar ve kristal işlemeli üstler oldu. “Versace’nin kurulduğu antik sütunlar arasından yüzün,” diyerek yeni koleksiyonunu Instagram’dan paylaşan Versace, geçmişteki Trésor de la Mer desenlerinden ilham aldığını söyledi. Koleksiyonda hem abisi Gianni’ye hem de modern tasarımlara atıfta bulunan Donatella Versace, capcanlı renkli kıyafetleri ile içimizi açtı. Dalgalardan ilham alan fırfırlar, neona çalan renkler ve deniz kızlarını kıskandıracak motifler bizi okyanusun derinliklerine götürdü. 

Fotogaleride Versace’nin İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonunun tamamını inceleyebilirsiniz…