VERSACE KAMPANYASINDA YENİ BİR YÜZ VAR

Precious Lee, Hailey Bieber ve Kendall Jenner’a katıldı!

12 Ocak’ta yeni kampanyasını yayınlayan Versace, karelerde görmeye alışkın olduğumuz Kendall Jenner ve Hailey Bieber’ın yanı sıra yeni bir yüz ile karşımıza çıktı. İlkbahar 2021 defilesinde ilk defa Versace podyumunda yürüyen plus-size model Precious Lee, Versace’nin su altı temalı kampanyasında da yer aldı. Markanın yeni La Medusa çantasını gösteren kampanya fotoğrafları Mert Alaş ve Marcus Piggott tarafından çekildi. Bieber, Jenner ve Lee’nin yanı sıra kampanya fotoğraflarında Mona Tougaard, Rica Arganaraz, Raphael Balzer ve Simone Bricchi gibi modeller de rengarenk kampanyada gözümüzden kaçmadı. “Bu fotoğraflar ile modern Medusa’yı yakalamak istedim. Veya daha iyi anlatmak gerekirse Medusa’nın farklı yüzlerinin birbirinden ne kadar farklı olabildiğini ve her kadının Medusa olabileceğini vurgulamak istedim” diyen Donatella Versace, “Hepimiz, farklılıklarımız ve özgün karakterlerimiz ile, kendimizi kıyafet seçimlerimiz ile ifade edebiliyoruz. Bu tabii ki benim için de geçerli. Artık cinsiyet farklılıklarının ayrım olmadığı bir dünyada yaşıyoruz ve daha önce sahip olmadığımız bir özgürlüğe sahibiz. Bunu kullanalım ve en iyi şekilde kullanalım!” diye ekledi. 


Milano Moda Haftası'nda Precious Lee’nin podyumda yürümesinden çok memnun olduğunu belirten Donatella Versace, duyuruyu Instagram hesabı üzerinden yapmıştı. “Versace ailemize hoş geldin Precious Lee. Podyumda harikaydın!” yazan Donatella Versace, defilesinde ilk defa model bedenleri konusunda çeşitli bir seçim yapmıştı. Aynı kareyi Instagram sayfasından paylaşan Lee ise, “Kraliçe Donatella Versace. Kalbimin en derininden çıtayı yükselttiğin için teşekkür ederim. Bunun ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve hep minnettar olacağım. Hiçbir küçük siyahi kız ‘yapamam’ diyemeyecek çünkü yapabildiğimizi gösterdik. Her zaman yapabiliyorduk ve kendinize sadık kalırsanız her zaman yapabilirsiniz” yazmıştı. 


İlkbahar 2021 kampanyası ile ikinci defa Versace kampanyasında yer alan Hailey Bieber, daha önce Bella Hadid ile markanın Dylan Turqouise adlı kampanyasında görülmüştü.