VİZYON HAREKETLENİYOR

Festival nedeniyle durgunlaşan vizyon, yeniden hareketleniyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Nisan 2014
VİZYON HAREKETLENİYOR<#text>


<#text> Birkaç haftadır, İstanbul Film festivalinin gölgesinde kalan vizyon yeniden hareketleniyor. Hindistan'dan ödüllü bir filmin yanı sıra, Audrey Tautou gibi özel bir oyuncuyla dikkat çeken romantik komedi ilk göze çarpanlar.


<#text>


<#text> Aşk Bilmecesi


<#text> Cedric Klapisch'in yönettiği ve Kelly Reilly, Romain Duris, Audrey Tautou ile Cecile De France'in oynadığı “Aşk Bilmecesi” (Casse Tete Chinois – Chinese Puzzle), çocuklarının annesi iki çocuğu ile beraber New York'a taşınınca, sırf onlardan uzak kalmamak uğruna kendisi de aynı şehre taşınan 40 yaşındaki bir adamı konu alıyor. Kahramanımız sadece China Town diye anılan Çin Mahallesi'nde ev bulunca, eğlenceli olaylar birbirini kovalıyor. 40 yaşı sorgulayan romantik komedide, Audrey Tautou sevimliği ile ön planda. IMDB puanı 7,2. 


<#text>


<#text> <#text>~

Sefer Tası<#text> Ritesh Batra'nın yönettiği ve Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui ile Denzil Smıth'in oynadığı “Sefer Tası” (The Lunchbox), tüm dünyada festivallere konuk olan ve aday gösterildiği 30 farklı ödülden tam 19 tanesini kazanan bir film. Filmde Hindistan'da 120 yıldır süre gelen sefer tası geleneğini irdeliyor. IMDB puanı ise; 8!


<#text>


<#text> <#text>~

Sensiz Olmaz<#text> Fernando Gonzalez Molina'nın yönettiği ve Maria Valverde, Mario Casas, Clara Lago ile Alvaro Cervantes'in oynadığı “Sensiz Olmaz” (Tengo Ganas De Ti – I Want You), Hache'nin eski ve yeni aşkı arasında yapması gereken tercihi konu alan bir film. Güzel bir ak filmi için tercih edebilirsiniz. IMDB puanı 7.1.


<#text>


<#text> <#text>~

Lal<#text> Haftanın dikkat çeken Türk yapımı ise, Semir Aslanyürek'in yönettiği ve Ata Murat Kalkan, Erdal Sarı, Erkan Can ile Gürkan Uygun'un oynadığı “Lal”. Filmin hikayesi 1974 yılında 14 yaşındaki iki delikanlının Adana'da Endişe isimli filmini çekmekte olan Yılmaz Güney'in fotoğrafını çekmeye karar vermeleri etrafında dönüyor. IMDB puanı 6.8 olsa da mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.


<#text>


<#text> <#text>~


İnanılmaz Örümcek Adam 2<#text> Haftanın en sansasyonel filmi ise, Marc Webb'in yönettiği ve Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx ile Dane DeHaan'ın oynadığı “İnanılmaz Örümcek Adam 2” (The Amazing Spider Man 2). Özellikle film festivalinin hemen ardından bu tarz bir film ne kadar ilginizi çeker bilemiyoruz ama biraz kafa dağıtıp dinlenmek için iyi bir alternatif olabilir. 7,9'luk IMDB puanıyla hiç de fena sayılmaz.


<#text>


<#text>


<#text>
<#text> —Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.