WANG 'BİR ŞEY YAPTI'

Alexander Wang 10. yılını çok anlamlı bir şekilde kutladı. Nasıl mı?

Alexander Wang'in 10. yılını kutlamaları devam ediyor! Balenciaga'daki görevinden geçtiğimiz ay ayrılan 31 yaşındaki genç tasarımcı, 10. yılını kutlamalarına, bu süre boyunca tasarladığı, en çok beğenilen 10 ürünü satışa çıkararak başlamıştı. 

Şimdi ise Wang, dosomething.org ile iş birliği yaparak bir kapsül koleksiyon tasarladı. Dosomething.org, dünya çapında çocuklara ve gençlere yardım eden bağımsız bir kuruluş. Kampanya dahilinde Wang, sweatshirt ve tshirt'ler tasarladı. İşin daha da güzel yanı Wang'in bu kampanyada yalnız olmaması. Nasıl mı? Kim Kardashian, Kanye West, Lara Stone, Cara Delevingne ve Kate Moss gibi birçok isim Wang'in tasarımlarını giyerek kampanya için kamera karşısına geçti.

Ünlülerin üzerinde ‘Do Something' –bir şey yap- yazan sweatshirt ve tshirtlerle portrelerini ise Steven Klein çekti. Az sayıda üretilen tasarımlar dosometing.org aracılığıyla satışa çıkarıldı. Satılan her ürünle dünya üzerindeki bir çocuğa ya da gence yardım gidecek. Wang kampanya ile ilgili, ‘Çocukken çok farklı şeyler yaşadım. Çocuklara ve gençlere yardım etmekten ancak onur duyarım.' dedi.

Biz de Wang'i yardımseverliği ve farkındalığı için kutluyoruz; umarız çok uzun yıllar daha moda dünyasında olur!

Etİketler