YAEL MOREL'İN THE NEIGHBOR KOLEKSİYONUYLA TANIŞIN

Tasarımcı Yael Morel'in yeni koleksiyonu The Neighbor, ilhamını Yunan alfabesinden alıyor.

2012 senesinde markasını yaratan ve hayvan figürlü takılarını çok sevdiğimiz Yael Morel son koleksiyonu The Neighbor'da metaller ve yarı değerli taşları kullanarak buram buram yaz kokan takılarla karşımızda.

 Her koleksiyon için belirli bir tema seçtiğini söyleyen tasarımcı, tema seçimlerinini yaparken o dönem aklına takılan veya gündemde yer alan konulardan ilham alıyor.

Morel’e son koleksiyonu olan The Neighbour’ın ardındaki fikri sorduğumuzda, son yıllarda insanların tatil için Türkiye'nin güney sahilleri yerine Yunanistan'ı tercih etmelerinden etkilendiğini açıkladı. Yunanlılarla aslında ne kadar çok benzediğimizi ama bazı şeyleri bir türlü paylaşamadığımızı tekrar fark ettiğini söyleyen tasarımcı, aslında bizi birbirimizden ayıran en belirgin özelliğin alfabelerimiz olduğunu düşünüyor. Morel, The Neighbor’ın yapım aşamasında da Yunan alfabesinden en estetik bulduğu harfleri kullanmış. Biz  bilhassa, koleksiyondaki mercanlı Omega küpelere bayıldık. Yael Morel'in takılarını  Lidyana, 365ist ve Gizia Gate'te bulabilirsiniz..