YAZ GELSİN ‘VOLUME 1’

YAZ GELSİN ‘VOLUME 1'

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Nisan 2014
YAZ GELSİN ‘VOLUME 1’
Ressam Murat Kösemen'in yazlık mekanlardaki insan topluluklarını, kafelerdeki hayatları, klasik arabalarla binaları betimlediği ‘Volume 1' başlıklı sergisini de gördükten sonra yaza olan özlemimiz ikiye katlanıyor! Renklere, denize, güneşe kendimizi kaptırmışken heyecan verici birşeyi daha farkediyoruz, neyi dersiniz?

Leipzig Hochschule Grafik und Buchkunst'ta eğitim gören ve Leipzig, Lyon ile Pekin'de karma sergilere katılan Murat Kösemen, Türkiye 'deki ilk kişisel sergisi olan ‘Volume 1'deki eserlerinin hiçbirinde boya kullanmamış! Hayatı bir oyun gibi gördüğünü, kendi amacının da oyun oynamak olduğunu belirten Kösemen, tam da bu nedenle olacak ki boya yerine sadece oyun hamuru ve plastilin kullanmayı tercih etmiş. Genelde üç boyutlu olarak kullanılan plastilini iki boyuta indirerek malzemenin sadece renk özelliğini ön plana çıkarmış ve boyut özelliğini ortadan kaldırmış.

12 eserin yer aldığı sergisinde günlük hayattan esinlenen sanatçı, gölge oyunları ve ayrıntılar olmadan, sadece geniş renk paletini kullanarak, izleyiciyi yormadan renkli bir ‘oyun' dünyasının kapılarını aralıyor.

Merak edenler için söyleyelim; Kösemen'in sergisi 26 Nisan'a kadar Gallery Linart'te.

Adres: Abdi İpekçi Caddesi, Gülen Apt. 24/4 Nişantaşı


Tel: 0212 247 47 29

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.