KANYE WEST'İN SON PROJESİNE İLK BAKIŞ: YEEZY X GAP

İlk parça, geri dönüştürülmüş naylondan üretilen puffer mont oldu...

Beklediğimiz an geldi: YEEZY GAP koleksiyonu paylaşıldı. Kanye West’in tarzına uygun bir şekilde habersiz ve sürpriz bir şekilde paylaşılan YEEZY GAP koleksiyonu GAP’in internet sitesi üzerinden sessizce gösterime çıktı. 


“Round Jacket” adlı mavi naylon bir puffer montu koleksiyonun ilk parçası olarak satışa sunulurken, rapçi ve tasarımcının hayranları, West’in geçtiğimiz hafta Los Angeles’ta bu parçayı giydiğinin altını çizdiler. 

İlk parçanın duyurusunu Yeezy’e uygun bir şekilde yapan GAP, New York, Los Angeles ve Chicago gibi şehirlere enstalasyonlar yerleştirdi. West’in 8 Haziran’daki doğum gününden önce gösterilecek olan sürpriz sergilerin yanı sıra geri dönüştürülmüş naylondan üretilen puffer montu GAP’in internet sitesi üzerinden önceden sipariş edebilirsiniz. 

“Round Jacket” tasarımı ve GAP koleksiyonu için İngiliz ve Nijeryalı tasarımcı Mowalola Ogunlesi ile bir araya gelen West, koleksiyonu ‘Yeezy Campus’ olarak anılan Cody, Wyoming’deki çiftliğinde tasarladı. Mont için ön sipariş oluştururken sanal bir bekleme odasına alınan site ziyaretçileri aynı zamanda West’in sneaker tasarımları ve pop-up’ları ile karşılaşıyor.