YILIN VİZYONERİ ZENDAYA

Green Carpet Moda Ödülleri bu yılın vizyonerini Zendaya olarak belirledi…

Emmy Ödülleri'nin tarihine geçerek ‘Euphoria’ serisi ile ‘Dram Serisinde En İyi Kadın Başrol Oyuncu’ Ödülünü alan en genç oyuncu olan Zendaya şimdi ise başka bir ödül alacak! Green Carpet Moda Ödülleri'nde ‘Vizyoner Ödülü’nü alacak olan Zendaya için Eco-Age kurucusu Livia Firth, “Zendaya uzun bir süredir çeşitliliği ve dahil olmayı kutluyor, o bir öncü,” dedi. Geçen sene Kering’in kurul üyesi ve CEO’su François-Henri Pinault’a verilen ‘Vizyoner Ödülü’ bu sene Zendaya’ya verilecek. 


Sanal bir basın toplantısı ile Green Carpet Moda Ödülleri duyurusunu yapan organizatörler Eco-Age ve İtalyan Moda Konseyi Camera della Moda, hologram ve artırılmış gerçekliğini gücünü vurguladılar. Ödül töreninde Iman, Julianne Moore ve Robert Downey Jr. Gibi isimlerin olacağını belirten Firth, aynı zamanda törenin dijital olarak yayınlanacağını söyledi. ARHT Media ile bir araya gelen ödül töreni, hologram videoları ve dijital görüntüler ile gerçekleşecek. 

Son üç senedir La Scala tiyatrosunda gerçekleşen Green Carpet Moda Ödülleri, bu sene teknoloji ile aynı mekanı yansıtacak. Grammy adaylığı bulunan Giorgio Testi tarafından yönetilen tören videosunun dört hafta içerisinde hazırlandığı söylendi. 10 Ekim’de canlı olarak yayınlanacak olan Green Carpet Moda Ödülleri, Robert Downey Jr.’ın sunumu ile gerçekleşecek. Moda sektöründeki sürdürülebilir, etik ve sosyal sorunlara çözümler üreten markaları ve tasarımları ödüllendiren Green Carpet Moda Ödülleri, 2020’de tıpkı birçok etkinlik gibi sanal mecralarda gerçekleşecek.