POWER COUPLE: MİNİ ETEK VE ÇİZME

Sahne altmışlı yılların…

İlkbahar- Yaz 2020 defileleri için Sonbahar trendlerini konuşturan defile davetlileri, sezonun en popüler parçaları ile boy gösteriyorlar. Kalın tabanlı beyaz sneakerları takım elbiseler ile, ekoseleri farklı desenler ile, eşofman takımlarını topuklular ile kombinleyen yıldızlar, retro, rahat ve çarpıcı stilleri ile dikkat çekiyorlar. Konforlu ofis stillerinin ön plana çıktığı sokak modasında, en son gözümüze çarpan ikili: mini etek ve çizmeler!

Altmışlı yılların Hollywood filmlerini ve Twiggy kampanyalarını andıran mini etek ve çizme kombini uzun süredir ortalarda yoktu. Minilerin yerini alan midi etekler ile kısa eteklerin varlığını neredeyse unutmuştuk. Son dönemde diz boyu çizmelerin bu kadar popüler olması ile birlikte farklı kombin fikirleri ortaya çıkarken, mini etek ve diz boyu çizmeleri sokak modasının yeni Power Couple’ı oldu. 


Tahminimizce etek boylarının yükselişinde, Londra’daki Victoria & Albert Müzesi'nde sergilenen Mary Quant sergisinin de parmağı var! Mini etek mucidi olarak görülen Mary Quant’ın yanı sıra Once Upon A Time In Hollywood filminde Margot Robbie’yi çizme ve etek kombini ile izlemek, influencer'lara da ilham kaynağı olmuş gibi görünüyor. Havalar soğusa da altmışların etkisini günümüze taşımak için geç değil! Fotogaleride sizin için hazırladığımız mini etek ve çizme kombinlerini inceleyebilirsiniz…