YÜKSEK YÜRÜYÜŞE VAR MISINIZ?

Platformlu ayakkabılarla yükselme zamanı!

Kapak Fotoğrafı: @aminamuaddi / @versace / @prada

Moda dünyasının 2021’i retro trendlerin yılı oluyor. Sezonun koleksiyonlarında 70'ler ve 90'lardan ilham alan detaylar yükselişte... Stil anlarına dönüş yapan retro trendlerden biri ise platform ayakkabılar. Sonbahar/Kış 2021 koleksiyonlarında modern platform çılgınlığı, uzun çizmeler, düz formlar, sevdiğimiz topuklular ve hatta spor ayakkabılar da dâhil olmak üzere kendini gösteriyor. Bu yüzden, yeni sezonda hiç çekinmeden ekstra inçleri kucaklayın!

Platform ayakkabılar, eski zamanlarda başlangıçta insanları daha uzun yapmak için tasarlandığından beri çok uzun bir yol kat etti. 70'lerin diskosu ve 90'ların Spice Girls dönemleri, bu ayakkabıları düşündüğünüzde aklınıza ilk gelen şey olabilir. Ancak, modern günlerde ilk başlangıcı 1930'larda Judy Garland için gökkuşağı platform ayakkabılar yaratan tasarımcı Salvatore Ferragamo sayesinde oldu.

Bu sizin için yeni bir görünüm olsun ya da 2000'lerden önceki platform sandalet çılgınlığını yaşamış olun, bu disko dönemi ayakkabısı günlük hayatınıza biraz daha fazla stil ve yükseklik getirebilir. Bu sezon hayvan baskılı ya da parlak stilettoları bir kenara bırakıp, platform ayakkabılarla eğlenmeye devam edebilirsiniz.Geçen yıl boyunca, dışarı çıkan kıyafetlerimizi ve yüksek topuklu ayakkabılarımızı dolaplarımızın arkasında tozlanırken izledik. Evden çalışma hayatı, birçoğumuzun sorgulamasına neden oldu: “Bir daha topuklu ayakkabı giymek ister miyim?” Moda tasarımcıları, bu sezon da aynı düşünüyordu ve “Evet” cevabını verdiler hem de oldukça yüksek bir şekilde... Ve maksimum yüksekliğe ulaşabileceğiniz platformlar, koleksiyonların vazgeçilmezi oldu.


Gucci’den Prada’ya, Versace'den Miu Miu’ya bazı markalar, Sonbahar/Kış 2021 için baş döndürücü platformları yeniden piyasaya çıkardılar. Tasarımcılar, yeni sezon için platform ayakkabılar yarattılar ve onları podyumda sergilediler. Pek çok farklı tarzda ayakkabıda karşımıza çıkan platformlar, günümüzün modasında modern bir dokunuş kazandı.
Evet tam da şimdi platform ayakkabılarınızı giymenin zamanı geldi. Doğru görünüm tercih edildiğinde, bu tüm yıl boyunca geçerli bir trend... Ve size güvenimiz tam!

Ama bir modası geçmiş gibi görünmeden platformları nasıl giyersiniz? Onları jean, deri ceket ve hantal mücevherlerle kombinleyin ya da dantelli bir elbise ile hoş bir kontrast yaratın. Mini etek ve opak taytların üzerine büyük boy bir süveter seçin veya suni kürk ve deri pantolonla deneyin.

Gardırobunuza yeni ve yüksek bir şıklık katmaya, tüm hızıyla ilerleyen platform ayakkabı trendine bir şans vermeye ne dersiniz? Mevcut pek çok stil, renk, doku ve hatta yükseklik ile kişisel estetiğinize en uygun olanı mutlaka bulmakla başlayın.

İster 70'leri geri çağırıyor, ister stili yepyeni bir şekilde modernize ediyor olsun; platform ayakkabı geri döndü. Sizi, yeni zirvelere yükseltmek için hazır 20 platform ayakkabıyı inceleyin.