2021 AYAKKABI TRENDLERİ

Ev konforunu sokağa taşıyan ayakkabı modellerini çok seveceksiniz!

En son ne zaman ev terlikleri, sneakerlar ve botlar dışında bir şey giydiğinizi hatırlayamıyorsanız elinizi kaldırın! Eğer kocaman bir oda dolusu insan arasında olsaydık, muhtemelen herkes elini kaldırırdı… Zamanımızın çoğunu (hatta bazen tamamını) evde geçirdiğimiz 2020’de, ayakkabı konusunu unuttuk diyebiliriz.

Markete veya köşedeki kafeden kahve almaya gittiğimiz zamanlarda giydiğimiz sneakerlardan ve evde giydiğimiz panduflardan başka ne giydik ki? Ama merak etmeyin, bu konuda yalnız değilsiniz.

Neredeyse tüm dünya aynı şeyleri yaşıyor!2021’in çok daha güzel ve huzurlu olacağını umduğumuz şu günlerde sadece yeni hedefler değil aynı zamanda yeni trendleri de düşünüyoruz. Önce podyumlar sonra sokak modası ve daha sonra Instagram ile şekillenen trendlerin döngüsü biraz değişmiş durumda. Geçtiğimiz aylarda dijital veya seyircisiz olarak gerçekleşen İlkbahar Yaz 2021 defileleri bu sefer güncel durumdan ve Instagram trendlerinden esinlendi. Eşofman takımlarının, yumuşacık trikoların ve yastık / yorgan ilhamlı kıyafetlerin ardından, birçok marka ev konforunu podyuma taşıdı diyebiliriz. Sadece kıyafet konusunda değil ayakkabılarda da aynı etkiyi sürdüren markalar, İlkbahar Yaz 2021 sezonu için yüksek topuklardan uzak duruyor diyebiliriz. Kolay giyilebilen ve süper rahat olan ayakkabı trendleri ile karşımızda olan tasarımcılar, babetler, terlikler, tüyler ve loaferlara yöneliyorlar. Genel anlamda düz tabanların öne çıktığı yeni sezonda, varolan topuklu modellerde bile konfor detayları öne çıkıyor. Varla yok arasında kitten topuklar, bulutların üzerinde yürüyormuş hissi veren yüksek ‘flatform’ ayakkabıları ve çok daha fazlası… Bu sezon ayakkabılarda ‘rahatlık’ konseptine oynanıyor. Ev terliklerini sokağa, sokak stillerini eve taşıyan (moda açısından) ilginç bir seneye merhaba diyebilirsiniz. 

Fotogaleride yeni sezonun 10 ayakkabı trendini görebilirsiniz….