2023’ÜN ETKİLEYİCİ TRENDİ

Kapüşonlu elbiseler, sezonun sürpriz trendi!

Buse Saray BUSE SARAY 15 Ocak 2023
2023’ÜN ETKİLEYİCİ TRENDİ Getty Images

Bella Hadid'i, Coperni'nin Sonbahar-Kış 22 defilesinde çıkarılabilir kapüşonlu siyah bir mini elbiseyle ilk gördüğümüzde, hepimiz bir şaşırdık. Aslında kabul etmeliyiz ki havalı, çok yönlü, farklı ve etkileyici bir terzilik sergiliyordu. Ama bir sonraki görünümümüzde giymek için sabırsızlanıyor muyduk? Tam olarak değil.Fakat o zamandan beri çok şey değişti. İlkbahar-Yaz 2023 sezonu boyunca, kapüşonlu elbise Versace ve Halpern'den Alaïa'ya kadar pek çok pistte göründü. Aslında Alaïa, Paris'teki 1986 İlkbahar-Yaz Haute Couture defilesinde Grace Jones ile kapüşonlu bir görünüm sunmuştu.

Bu arada Saint Laurent'in gösterişli İlkbahar-Yaz 2023 şovu, gece geç saatlerde Paris şıklığının simgesi olarak koyu güneş gözlükleri ve büyük boy paltolarla giyilen muhteşem dökümlü, kapüşonlu maksi elbiselerle doluydu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu sezonun kapüşonlu elbisesinin verdiği ihtişam ve drama, kırmızı halıda bir açıklama yapmak isteyen yıldızlar için karşı konulmaz olduğunu kanıtladı. Yalnızca son birkaç hafta içinde, Ashley Graham'dan Katie Holmes, Kate Moss ve Bella Hadid'e kadar pek çok yıldız kapüşonlu elbise tasarımındaki varyasyonlarla gösteriyi çaldı. O yüzden bize inanın, size yakın bir yere gelmesi an meselesi...

Verilere göre “kapüşonlu elbise" aramalarında her hafta %33'lük bir artış görülüyor. Aslında, yakın bir zamanda muhtemelen her yerde olacaklar.

Bu havalı elbiseler için bizim tavsiyemiz ise sadece özgüvenle giymeniz... Kapüşon yeterince iddialıdır, bu nedenle kıyafetin geri kalanını nispeten gösterişten uzak tutmak en iyisidir. Pırlanta ince bir bileklik belki, en fazla bir parti küpesi... Ancak, göz kamaştırıcı bir makyaj olmalı mı? Kesinlikle gerekli. Odak yüz üzerinde, olması gerektiği gibi…SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.