70’Lİ YILLAR NOSTALJİSİ: ÇİÇEK DESENLERİ

En yeni ‘eski’ trend!

Modanın nostalji tutkusunun altını tekrar tekrar çiziyoruz. Artık bir trendden çok tutkuya dönüşen vintage aşkı, tasarımcılar ve markalar arasında kalıcı bir etkiye dönüştü. Her sezon farklı bir dönemden esinlenen tasarımcılar, geçtiğimiz yıllarda karşımıza 60’lar, 70’ler, 80’ler ve 90’lar ilhamlı kreasyonlar ile çıkmışlardı. Şimdi ise zaman makinesini yeniden 70’li yıllara çeviren moda sektörü, bu sefer desen departmanında geçmişten esinleniyor. Yaz 2020 trendleri arasında olan vintage desenler, bu sezon çiçeklerde ön plana çıkıyor. Her sezon popüler olan ancak her sezon farklı güncellemeler ile değişim gösteren çiçekli desenler bu sezon vintage ilhamlı!
View this post on Instagram

sweet summertime 🌸🍋

A post shared by SOPHIE SUCHAN (@sophiesuchan) on


İlkbahar- Yaz 2020 defilelerinde birçok markanın koleksiyonunda rastladığımız 70’ler ilhamlı çiçek desenlerini ikiye ayırabiliriz. Bir tarafta canlı ve kocaman çiçekler ‘psychedelic’ tarzını yansıtırken bir tarafta ise soluk renkli minik çiçek desenleri büyükannelerimizin evlerini andırıyor. Her iki türlü eski sandıklardan yeni çıkmış gibi görünen bu desenler kesinlikle 70’li yılların ruhunu yansıtıyor. 

Psychedelic Esintisi: Louis Vuitton, Fendi ve Gucci İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)

Soluk ve Minik Çiçekler: Anna Sui, MSGM, Tory Burch İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)

Trendlerin test yürüyüşüne çıktığı Instagram, bu trendin popülaritesini görmeniz için en iyi yerlerden biri olabilir. Defilelerin hemen ardından hızla sosyal medyaya yayılan vintage çiçekler, Instagram sayfamızda bir ‘Sepia’ esintisi yaratıyor. Yumuşak sarılar, yeşiller ve kahverengiler ile bezenen yeni sezon çiçekli desenlerinin yanı sıra koyu tonlar üzerinde parlayan canlı renkler ile karşılaşıyoruz. Oversized güneş gözlükleri ve platform topuklar ile eşleştirebileceğiniz bu nostaljik desen ile tam anlamıyla retro bir stil deneyebilirsiniz. Sizi bir zaman yolculuğuna çıkaracak olan modanın en yeni ‘eski’ trendi ile dilerseniz babaannenizin gençliğine veya 70’li yılların hippi festivallerine gidebilirsiniz! 

Başınızı döndürecek ‘psychedelic’ ilhamlı veya naftalin kokulu çiçek desenlerini görmek için fotogaleriye göz atabilirsiniz…