80’Lİ YILLARIN İHTİŞAMI TAKILARDA

Maksimalizm esaslarına uygun 10 takı trendi!

Her sezon gördüğümüz gibi Sonbahar 2020’de de ilham kaynağımız geçmişten geliyor. Hep dediğimiz gibi bir döngü halinde olan moda sektörü nostaljik parçalara modern ve çağdaş dokunuşlar katıyor. 60’lı yılların kedi gözü esintisini makyaj stillerinde, 70’li yılların ispanyol paçalarını ve püsküllerini kıyafetlerde, 90’lı yılların atletik şıklığını ise güncel hip-hop tarzında görüyoruz... Takılarda ise söz konusu olan farklı bir dönem var: 80’li yıllar! Maksimalizmin doğuşunu sembolize eden seksenli yıllar, ihtişamlı takıları ve statü sembolü olarak kullanılan mücevherleri ile Sonbahar 2020 takılarına esin kaynağı oluyor. 

Parlak taytların ve aerobik videolarının olduğu seksenli yıllarda aklınıza ilk olarak neon ve reçine takılar geliyor olabilir. Ancak skala çok daha geniş! Türkiye’de seksenli yıllarda herkesin izlediği ‘Dynasty’ veya ‘Dallas’ serilerine atıfta bulunan Sonbahar 2020 takıları, kocaman gold detayları, parlak renkli kristalleri ve ‘oversized’ etkisi ile dikkat çekiyor. Adeta dönemin pembe dizilerine gönderme yapan yeni sezon takıları, vatkalı ceketler ve mini elbiseler ile buluşunca tam bir 80’ler görünümü yaratıyor. 

Her şeyin ‘ekstra’ olduğu seksenli yıllarda, büyük taşlı mücevherler bir statü belirleyicisi olurken, günümüzde bu gösterişli takılar modern silüetler ile harika bir kontrast yaratıyor. Kıyafetlerin son dokunuşu olan takılar, en sade stili bile yüceltirken, 80’li yılların parlak ve göz alıcı takıları Sonbahar 2020 kıyafetlerinizi daha da yüksek bir seviyeye taşıyacak. Genelde gece stilinde görülen kristal taşlı küpeler ve ‘statement’ kolyeler, yeni sezonda jean ve tişört eşleştirmelerinde görülürken, büyük bir kokteyl yüzüğünü de triko bir eşofman takımı ile görebiliyoruz. Sezonsuz olmasının yanı sıra gerçek anlamda ‘zamansız’ hale gelen trendler, alıştığımız moda kurallarını yerle bir ediyor diyebiliriz. Parti stili sokakta, ev kıyafetleri gece stilinde derken, 80’li yıllar statü sembolü takıları da oldukça zahmetsiz bir havaya bürünüyor. 80’li yılların pembe dizilerine güncel bir yorum katmak veya Dallas’ta Sue Ellen karakterinin kocaman küpelerini hoodieleriniz ile birleştirerek maksimalist seksenlere çağdaş bir hava katabilirsiniz!

Fotogaleride Sonbahar 2020’de 80’li yıllardan esinlenen 10 takı trendini inceleyebilirsiniz...