8O'LER ETKİSİ

Bu sezon 80’li yılların tüm hareketleri yeniden canlanıyor!

80'ler… ‘Geleceğe Dönüş', ‘Footloose,’ ‘Harry Sally ile Tanışınca,’ ‘Ghostbusters,’ ‘Dynasty,’ ve çok daha fazlası! 80’li yıllar denince aklınıza gelen tüm kült filmlerin yeniden canlandığını düşünün. ‘Working Girl’ filminin vatkaları… ‘Dynasty’ dizisinin görkemi… Hepsi yeni sezonda canlanıyor. Modanın seksenler ile olan bağı son dönemlerde gözle görülür bir şekilde artıyordu, şimdi ise zirveye ulaştı! Retro aşkından vazgeçemeyen moda sektörü, altmışların güzellik trendlerini, yetmişlerin disko kültürünü ve doksanların grunge stilini günümüze taşımıştı. En çok da 80’li yıllara olan övgüsünü sürdüren trendler, geniş omuzlar, mini etekler, payetler ve derin V yakalı dekolteler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. 

Annelerinizin ‘korkunç’ tarzlar diye adlandırdığı beyaz çorap ve siyah loafer tarzı geri dönüş yaparken, seksenli yılların stiline karşı olan önyargıyı kırma vakti geldi. Günümüze taşınırken güncellenen ve modernleşen retro trendler, çok havalı! ‘Power Dressing’ akımının doğduğu dönemi nasıl sevmeyiz? Seksenli yıllarda iş yerinde gün geçtikçe daha çok güçlenen kadınların stili de aynı şekilde daha keskin ve çarpıcı silüetlere bürünürken, ihtişama olan düşkünlük de artmıştı. Kocaman küpeler, kabarık krepeli saçlar, payetler ve pullar derken 80’li yılların trendleri her telden çalıyor diyebiliriz. 

Aynı dönemlerde doğan punk ve rock asiliği de 80’lerin unutulmaz stilleri arasında. Bir yandan parıltı ve ışıltı, bir yandan vatkalar ve yüksek belli pantolonlar, bir yandan da deri pantolonlar ve grafik tişörtler! Ne tür tarzlar severseniz sevin, 80’li yıllarda kendinize ait bir stil bulmanız mümkün! Son sezonlarda Saint Laurent defilelerinde görülen vatkalı mini elbiseler ve Escada podyumunda gözden kaçmayan geniş omuzlu takım elbiseler ve bel kemerleri, nostalji tutkusunun sona ermediğini kanıtladı! Eğer gardırobunuza ‘throwback’ parçalar eklemek istiyorsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz 80’li yıllardan ilham alan parçaları inceleyebilirsiniz…