BELİ SARAN ÇİZGİLER

Sıcak yazı karşılamak için ihtiyacımız olan cesur detay…

İnce şerit, bel çizgisi, uzun bağcık ya da ip; adına ne demek isterseniz... Tek bildiğimiz, 2021 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarında dikkat çeken farklı ve özel bir detay olduğu...

Vücudun güçlü, seksi ve hassas bölgesi olan beli, kendinden emin bir şekilde vurgulayan bir dokunuş. Tabi ki Kardashianlar bu detayı çoktan keşfetmiş ve severek kullanıyor. Bu sezon bu küçük detay, etki alanı çok büyük olan bir mikro trende dönüştü.

Bu bel detayı için daha eskiye gidersek; 1992'de Prada podyumunda Yasmeen Ghaouri’nin şahane görünümünü incelemelisiniz. 90'lar modası hep hayatımızda olacak gibi…


Bu sezon Jacquemus, Acne Studios gibi pek çok marka, koleksiyonlarında bel ipleriyle bütünleşen parçalara yer verdi. Podyumlardan sonra, beli ön plana çıkaran detaylardan oluşan parçalar sokak stilinde de giderek daha popülerleşti.

Aslında beli saran uzun ip detayı, geçtiğimiz senelerde bikiniler ile birlikte yavaş yavaş hayatımıza girmişti. Ama bu sezon bikinilerde en çok gördüğümüz detay olmakla birlikte, günlük kombinleri oluşturan parçalarda da ön plana çıkmaya başladı.

Bu yazın mikro trendi olan beli saran ipler, kıyafetlere cesur, çekici ve zarif bir feminen dokunuş katıyor. Her türlü parçaya uyum sağlayan bir detay olma konusunda ise çok başarılı. Üstler, etekler, gömlekler, elbiseler ve pantolonlarda karşımıza çıkan bu bel bağcıkları, moda tutkunlarının şimdiden çok sevdiği mükemmel bir ayrıntı oldu.

Bel bağcıklı üstleri, ipeksi midi etekler veya bol pantolonlar ile kombinleyin, burnu açık sandaletleriniz ile görünümü tamamlamayı deneyin. 

Bel bağcıklı bir büstiyer, blazer ve yüksek belli bir kot pantolon, fark edileceğiniz şahane bir tercih olur. Yaz akşamları için kombininizde mini bir etek ya da şort tercih edebilirsiniz.


Sezonun koleksiyonlarından, bu mikro trendi yansıtan par��aları seçtik.