CESARET VE YENİLİK BİRLEŞİYOR: BÜYÜK ZİNCİR KOLYELER

Zamansız zincir kolyeler, yeniden boyutlanıyor.

Koleksiyonları etkisini altına alan oversize anlayışı, zincir kolyeleri de radarına alıyor. Hepimizin çok yakından tanıdığı zincir kolyeler, yeniden boyutlanıyor ve XXL olarak karşımıza çıkıyor.


Son yılların hızlı tüketim alışkanlığına zıt olarak, kadınlar zamansız takıları tercih etme konusunda ustalaştı. Aldığı her parçayı kısa ömürlü bir trend olarak değil, bir yatırım olarak gören bilinçli bir nesil… Bu, tasarımcıları değişen anlayışı yakalayabilmek için aksesuar detaylarını yeniden değerlendirmeye davet etti. Tasarımcılar, koleksiyonlarında kalıcı olarak şık, zamansız ve çok yönlü parçalara daha da fazla yer vermeye başladı.

Renkli, şekilli, gösterişli, klasik altın ya da gümüş derken, aksesuarlar farklı trendler arasında gidip geldi. Fakat, hayatımızdan çokça trend geçse de, zincir kolyeler modası asla geçmeyen parçalar arasında önemli bir yer edindi. Durum böyle olunca, her tasarımcı zincir kolyelere kendi imzasını bırakmaktan çekinmedi. Son zamanların en popüler imzası ise cesaret ve yeniliği temsil eden büyük zincir kolyeler oldu.  


Moda nostaljisinin bir ürünü olan zincirler, ilk olarak hip hop'un 80'li yılların hükümdarlığı sırasında önemli bir aksesuar olarak öne çıktı. O dönemlerde zincirler büyük, cesur ve gösterişliydi. 90’larda minimalizm moda dünyasını etkisi altına alınca, zincirler daha sağduyulu hale geldi. Bugün ise sade bir parça ile heykelsi güzellikte bir aksesuar arasında dengede duruyor. Bu da günümüzde zincir kolyeleri zamansız ve kurtarıcı parça yapıyor.


Gösterişli zincir kolyeler, pandeminin etkisiyle değişen stil anlayışımızın en büyük destekçisi oldu; eşofman takımlarının, basic üstlerin, sade elbiselerin vazgeçilmez eşlikçisi olarak hayatımızda önemli bir yer edindi. Cesur kolyeler, her zaman kombinleri dinamikleştirmek için en iyi seçim olmuştur. XXL zincirler, çok yönlülüğü ile bu cesur seçimlerin vazgeçilmezi oldu bile. Günlük görünümlere dâhil edilmesi çok kolay bu büyük zincir kolyeler, her yere ve her kombine uyum sağlamakta adeta bir usta…


Çok yönlü bir parça olan XXL zincirler, şimdiden bu sezon sıkça göreceğimiz 90’lar atletlerinin de ayrılmaz ikilisi haline geldi. Oversize sweatshirtler, boş boyunlar, hafif yazlık elbiseler, mini üstler, dekolteler; hepsi zincir kolyeler ile en yakın arkadaş oldu. Hatta bu büyük zincirler plaj modasında bile çoktan yerini ayırttı.

Büyük zincir kolyeleri en yakın arkadaşı olarak kabul eden stil ikonlarının görünümlerinden ilham almayı unutmayın.