NOSTALJİYİ HİSSEDİN: CHOKER KOLYELER

Choker trendi geri döndü!

90’lı ve 2000’li yılların bir diğer ikonu yeniden gündemimizde. 2022’de gün geçmiyor ki bir Y2K modası trend olmasın! Gen-Z sayesinde unutulan tüm retro trendler yeniden su yüzüne çıkıyor. Şimdi ise choker kolyeler ile 2002 yılında bir balo gecesine geri dönüyoruz. Straplez asimetrik etekli bir elbise, elbisenizin renginde göz farınız ve son dokunuş olarak elbisenizin renginde bir choker kolye! Nostaljiyi hissettiniz mi?

Kelebekli tokalardan düşük belli jean'lere kadar 90’lı yılların sonundaki ve 2000’li yılların başındaki birçok trendin yeniden canlandığını gördük. 21. Yüzyılın ilk yılları 2022’nin merceği altında. Geçmişte siyah kadife bir lastik olarak şekillenen ara sıra renk değiştiren choker kolyelerin 2022 dokunuşu ise çok daha renkli! Taş detayları, metalik parçalar, doğal taşlar, deriler hatta çiçek eklemeleri ile şekillenen choker kolyeler bildiğiniz gibi değil! Normalde punk, rock ve emo kültürlerini yansıtan klasik choker kolyeler orijinal versiyonundan sıyrılıyor ve her stile uyum sağlıyor. 

Klasik kolyelerden çok daha dikkat çekici olan choker kolyeler, kıyafetiniz ile adeta entegre olarak farklı bir görünüm sunuyor. Biraz retro biraz ise modern bir görünüm sunan 2022 choker kolyeleri 2000’li yıllardaki okul koridorlarından çıkarak lüks moda markaların podyumda yer buluyor. 90’ların parti kültüründen günümüze taşınan bu aksesuar, 2022’nin diğer stilleri ile harika bir uyum sağlayacak gibi görünüyor. 

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz choker kolyeleri inceleyebilirsiniz…

Etİketler