ÇORAP BOTLAR GERİ DÖNDÜ!

Konfordan vazgeçemeyenler için…

2000 yılı dediğimiz zaman hala 10 sene önce gibi geliyor değil mi? Ama öyle değil… 2000 yılının üzerinden neredeyse 22 sene geçti! O nedenle 2000’li yılların trendleri bile vintage sayılabiliyor. Moda döngüsünden bahsetmemize gerek yok diye düşünüyoruz ancak artık retro trendleri yakın geçmiş ve süper geçmiş olarak kategorize edebiliriz. 80’li ve 90’lı yılların trendleri etrafımızı sarmışken, şimdi ise yakın geçmişte trend olan bir parçadan bahsetmek istiyoruz: Çorap botlar. 

Üzerinden asırlar geçmiş gibi olsa da çorap botlar ve çizmeler oldukça kısa bir süre önce trend olmuştu. 2010’lu yılların favorileri arasında olan çorap botların yankılarını hala sneaker trendleri arasında görüyoruz. 2017’de Balenciaga’nın çiçekli çorap botunu hatırlıyor musunuz? Bu stil daha sonra tüm influencerların stilini süslemiş ve her mağazada yerini almıştı. Hızlı yükselişinin ardından hızlı bir düşüş yaşayan çorap botlar şimdilerde tekrar beklenmedik bir yükselişte!


Yüksek topuklar, kitten topuklar ve farklı kumaşları ile bir kez daha radarımıza giren çorap botlar, bileklerinizi daha ince gösterirken, harika bir stil tamamlayıcısı oluyor. ‘Kaba’ trendlerin zıt köşesinde yer alan çorap botlar aynı zamanda konfor düşkünlerinin favorileri arasında olacak. Evde geçirdiğimiz iki senenin ardından topuklu ayakkabılara alışmamız biraz zaman alacak gibi. Ancak neyse ki bizi hızla topuklulara geri döndürmek isteyen tasarımcılar çözümü oldukça konforlu bir şekilde bulmuş durumda! Adeta evde giydiğiniz çoraba taban eklenmiş gibi olan bu topuklu çorap botlar, giyinip süslenme konseptine dönüşümüzü biraz daha kolaylaştırıyor. 


Fotogaleride sizin için seçtiğimiz çorap botları görebilirsiniz…