DENİM ETEKLERİN BOYU UZADI!

Mini etekler trend olabilir… Ama denim eteklerde gözlerimiz maksi boylarda.

Sonbahar-Kış 2021 modasının etek kategorisinde radarımızda kesinlikle mikro mini boylar var. Ancak denim departmanında durum tam tersi! ‘Y2K’ olarak adlandırılan 2000’li yıllar stilleri ile hayatımıza yeniden dahil olan mini etekler, sosyal medyayı ele geçirmiş durumda. Özgürleşen bacaklar, çekici stiller ve yeni retro görünümler… Bir diğer tarafta ise denim eteklerde skalanın tam zıttını görüyoruz. Geçtiğimiz ay gösterilen İlkbahar Yaz 2022 koleksiyonları ile birlikte sokak modasında yeniden görülmeye başlayan maksi denim etekler, yeni sezon modasında zıtlık yaratıyor. 

Yetmişli yılları çağrıştıran bu uzun denim etekler, sokak stillerini bir aşk festivaline dönüştürürken birçok ünlü ve influencer da denimlerde uzun boyları benimsemiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Kate Hudson’ın stilinde gözümüzden kaçmayan maksi denim etekler, Sonbahar 2021 stilinin beklenmedik yıldızı diyebiliriz. Normalde ilkbahar ve yaz aylarında görmeye alışık olduğumuz maksi etek ve elbise boyları, bu sene sonbahar sezonuna taşındı! Bilekte süet botlar, crop kazaklar ve oversized ceketler ile harika görünen uzun denim etekler, tıpkı süper geniş paçalı jean pantolonlar ile konforunuzdan ödün vermeden tarz görünmenizi sağlıyor. 

Günlük hayatınızı bir Woodstock festivali karesine çevirmeye hazırsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz maksi denim etekleri inceleyebilirsiniz…