DENİM KUMAŞINA DÖNÜŞ: JEAN ELBİSELER

Skinny jeanlere veda etmiş olabiliriz ancak denim elbiseler yükselişte!

Yıllar boyunca baştan aşağı denim stili olan ‘Canadian Tuxedo’ jean parçaları sorgulamamızı sağladı. Normalde günlük stilimizin en büyük parçası olan jean pantolonlar ise pandemi döneminde belki de ilk defa gardırobumuzda en az giydiğimiz stillerden biri oldu. Denim pantolonların yerini pijamalar ve eşofmanlar alırken bu yıllara meydan okuyan kumaşa bir süre ara vermiştik. Skinny jeanlerin tarihe karıştığı ve eşofmandan farksız süper geniş paça jean pantolonların öne çıktığı yeni denim döneminde rahatlık ön plana çıkarken denim elbiseler de yeniden gündemimizde. 

Sonbahara geçişte yeniden jean pantolonlara olan aşkımızı haykıracağımıza eminiz ancak yaz sezonu için bedenimizi denime elbiseler ile alıştırıyoruz. Denimin en ferah ve havadar hali olan jean elbiseler, bu kumaşın ne kadar farklı stillerde kullanılabileceğini kanıtlıyor. Sert kumaşlı mini denim elbiselerden, uçuşan ince midi boy denim elbiselere kadar jean elbiseler birbirinden farklı stillerde öne çıkıyor. Fırfır eklentileri, asimetrik detayları veya yama desenleri… Yaz 2021’de denim elbiseler yeni ‘Canadian Tuxedo’ stilini vurguluyor. 

Baştan aşağı denim giymenin sadece jean pantolonlar ve denim ceketler ile olmadığını kanıtlayan denim elbiseler, boy boy jean aşkını vurguluyor. Gardıropların en klasik kumaşını farklı stillerde yorumlayan bu elbise trendi zahmetsiz şıklığın anahtarını sunuyor. Farklı aksesuarlar ile gündüzden geceye taşıyabileceğiniz denim elbiseler, sadece yaz sezonunun değil sonbaharın da yıldızı olma yolunda ilerliyor!

Denim kumaşlara yeniden dönüş için fotogaleride sizin için seçtiğimiz elbiseleri inceleyebilirsiniz…