DOĞANIN GÜZELLİKLERİNİN İZİNDEN GİDEN MARKA: BLOOM JEWELERY

Uzun yıllar dergi editörlüğü yaptıktan sonra takı dünyasına geçiş yapan Eda Şentürk Akçakaya ile markası ‘Bloom’ dünyasını keşfe çıktık.

ELLE: Bloom’un doğuş hikayesini dinleyebilir miyiz?

Eda Şentürk Akçakaya: Çok büyük bir tutkuya dönüşen takı alışverişi benim bu meslekteki ilk adımı atmama vesile oldu. Özellikle vintage küpeler, dönem takıları ilgi alanımdı. Gittiğim her seyahatten koleksiyonuma yeni parçalar ekliyordum. Sonunda da kendi oluşturacağım bir koleksiyonla benim gibi takı severlerle buluşmak istedim. Öncelikle küpe ve kolyeden oluşan bir koleksiyon hazırladım. Çizimleri, materyal seçimleri ve üretim sürecinden sonra sonrasında Bloom Jewelry ortaya çıktı.

ELLE: Bloom’u bir cümleyle nasıl tanımlarsınız?

E.Ş.A: Tek bir dokunuşla tüm görüntünüzün havasını değiştirecek güçte, vintage ruhu taşıyan ama modern takıların dünyası.

ELLE: İlham kaynaklarınız nelerdir?

E.Ş.A: Baktığım her şeyden yeni bir Bloom yaratmaya çalışıyorum kafamda. Bu bir çiçek, bir yaprak, bir taş her şey olabiliyor. Özellikle Kapalıçarşı’nın her köşesini gezmek, doğadaki güzellikler takılarımı yaratırken bana çok ilham veriyor.

ELLE: En çok kullandığınız materyaller neler?

E.Ş.A: Bloom’daki takılar altın kaplamadır ve doğal taşlardan oluşur. İnci, firuze, mercan en çok kullandıklarım arasında. Ama benim imzam inci diyebilirim. Doğal incilerin farklı formlarını bir çok tasarımda kullanıyorum.

ELLE: Bloom takılarını kimlerin takmasını isterdiniz?

E.Ş.A: Aslında iki yılda birçok insanla buluştu takılarım. Birçok ünlü isimde Bloom takılarını görmek çok mutlu edici. Ya da yolda yürürken tanımadığım bir kadında görmek de aynı his… Viktoria Rader çok severek takip ettiğim bir blogger’dı onun Bloom küpelerini tercih ediyor olması beni çok motive etti.

ELLE: Koleksiyonda sizin için hangi ürün en özel?

E.Ş.A: Benim bir yelpazemden yola çıkarak yarattığım incili yelpaze küpemin yeri ayrıdır. Bloom’un doğuş parçadır.

ELLE: Bloom ürünlerine nerelerden ulaşılabilir?

E.Ş.A: Bebek’te bir showroomumuz var orada tüm modelerimize ulaşılabilir. www.bloomjewelryistanbul.com, Beymen Zorlu, Beymen Kavaklıdere, Ila The Brand Showroom, The Cour Göktürk mağazası ve Yasemin Karagülle Alaçatı mağazasında tüm ürünler satışta.