GÜÇLÜ VE ŞIK: GENİŞ OMUZLAR

Görüntülü konuşmalar için 'power dressing’ blazer ceketler!

Evde çalışan insanlar için belden yukarı giyinmek artık toplantı çözümü haline geldi. Son dakika toplantılar için üzerimize hemen gömlek ve ceket giyerken, itiraf edelim ki altımızda genelde pijama veya eşofman oluyor! Ofis stili dediğimiz zaman artık görüntü çok daha farklı. Artık kameraya sığdığı kadarında ‘formal’ şıklık tercih ederken, kameranın görmediği alanlarda ev konforunda oluyoruz. Dışarıdan bakılınca oldukça komik görünen bu pijama ve pofuduk terlik üstüne gömlek ve blazer ceket stili, pandeminin bize kazandırdığı stil teknikleri arasında! Hal böyle olunca, belden yukarısı çok daha fazla önem taşımaya başladı. Zoom konferanslarının yeni yıldızı ise ‘power dressing’ tarzında gönderme yapan vatkalı blazer ceketler!

80’li yıllarda kadınların ofislerde giymeye başladığı geniş omuzlu takım elbiselere gönderme yapan farklı ceketler, bir taraftan ‘Dynasty’ dizisindeki Alexis Carrington stiline bir tarafta ise ‘Working Girl’ filmindeki ofis şıklığına gönderme yapıyor. Şu günlerde süper şık takım elbiselerin altına beyaz çorap ve sneaker giyen ‘Working Girl’ stiline daha yakınız gibi! Tıpkı sanal şirket toplantıları gibi birçok ödül töreni ve Hollywood etkinliği de dijitale taşındı. Ufak bir karede görülen yıldızlar, konuşmaları veya görüntülü toplantıları için bu geniş omuzlu ceket trendine yöneldiler. Sanal konuşmalarda en dikkat çekici stillerden biri olan vatkalı blazer ceketler, ekrandan taşıyor diyebiliriz. Hem profesyonel hem de ‘cool’ görünen geniş omuzlu blazer ceketler, son dönemlerde yıldızlardan profesyonellere kadar herkesin tercihleri arasında. 

Sadece sanal ortamların değil aynı zamanda podyumları fetheden XXL omuz detayları, Balmain, Balenciaga ve Rick Owens gibi markaların koleksiyonlarında görülmüştü. 2021’de güncellenen iş gardırobunda yer alan vatkalı omuzlar, özgüveninizi artırmanın yanı sıra gerçekten güçlü bir etki yaratıyor. Tıpkı 80’lerde başlayan ‘power dressing’ akımının temelinde olduğu gibi kadınlara özgüven ve güçlü bir imaj çizen vatkalı blazer ceketler, evden çalışma stilinde motivasyonunuzu artırabilir. Kimin patron olduğunu gösteren bu etkileyici omuzlu ceketler, sizi pijama modundan çıkarıyor ve azminizi öne çıkarıyor. 

Görüntülü konuşmaların stil ikonu olmaya hazırsanız, fotogaleride sizin için seçtiğimiz geniş omuzlu blazer ceketleri inceleyebilirsiniz…

Etİketler