ETEKLER KAT KAT

Doksanlar esintisi eteklerde...

Şu sıralar nostalji ruhumuz iyice ortaya çıktı! Evde kaldığımız sürede fotoğraf albümlerimizi karıştırırken İlkbahar-Yaz 2020 trendlerinin doksanlı yıllara ait fotoğraflardan esinlendiğini fark ettik. Kat kat giyinmenin öne çıkan tarzlar arasında olduğu doksanlı yıllarda tişörtler üstüne yelekler ve karışık desenler giyiyorduk. Ekoseli takımların arasında kendini belli eden ve doksanlı yılların imzası  haline gelen parçalar arasında katlı, pastoral ilhamlı etekler yer alıyordu. Bohem ilhamlı şıklığın başında gelen katlı etekler, 1990’lardan koparak İlkbahar 2020 defilelerine taşındı. 

Celine İlkbahar 2020 Defilesi (Getty Images)

Volanlar ve fırfırlar ile bezenen etek uçlarını geçtiğimiz aylarda ilk olarak elbiselerde görmüştük. A-kesim tafta elbiselerde gözümüzden kaçmayan kat kat detaylar, şimdi de etek trendlerini sarmış durumda. Celine ve Marc Jacobs’un İlkbahar 2020 defilelerinde gördüğümüz katlı etekler miniden maksiye kadar her boyda karşımıza çıkıyor. 

Marc Jacobs İlkbahar 2020 Defilesi (Getty Images)

Tıpkı piliseli etek trendi gibi güncellenerek yeni formlara bürünen katlı etekleri karışık desenlerde ve  asimetrik kesimlerde görüyoruz. Evden özgürce ve korkusuzca çıktığımız günleri düşlerken bu havadar ve hareketli etekleri tatil bavulumuza eklemeye hazırız! Oversized gömleklerle veya ince trikolarla eşleştirebileceğiniz bu katlı etekleri bohem havasından ayırmadan sezonun trendleri arasında olan kovboy botları ile birleştirebilirsiniz. Kendinizi online alışverişe verdiyseniz, listenize eklemeniz gereken parçalar arasında yer alan katlı etek modellerini fotogaleride görebilirsiniz…