Moda Dünyasının Radarında: Transparan File Babetler

Son günlerin en popüler ayakkabı trendiyle hala tanışmadınız mı?

Buse Saray BUSE SARAY 21 Ağustos 2023
Moda Dünyasının Radarında: Transparan File Babetler

Her sene, gardırobunuzda olması gereken bir ayakkabı beliriyor. Radarımızdaki her it-girl’in giydiği Adidas Samba’nın ardından transparan file babetler beklenmedik şekilde kendini gösteriyor. Sokak modasını adeta ele geçiren bu ayakkabı trendi, son birkaç yıldır moda dünyasının radarındaki babetlerin bir evrimi olarak karşımıza çıkıyor.

Silüet tuhaf gelebilir ancak bu ayakkabılar son aylarda sayısız tasarımcının koleksiyonlarında ve dolayısıyla sokak stillerinde de görülüyor. Trendin öncüsü olarak The Row, Alaia, Khaite, Christopher Esber ve pek tasarımcı, trende son derece ilgiyle yaklaşıyor.Instagram’ın popüler kızları, bu ayakkabı trendinin gardırobunuzdaki neredeyse her şeyle uyum sağlayabileceğini kanıtlıyor. Moda tutkunu kadınlar tarafından tam anlamıyla ortak bir akıma dönüşen bu ayakkabılar, kot şortlardan kabarık elbiselere kadar her şeyin altına giyiliyor.Beklenmedik bir kumaşı zamansız bir silüetle birleştirdiğinizde, tarz seçenekleriniz neredeyse sonsuzdur. Daha rahat bir kıyafet arıyorsanız, file düz ayakkabıları kot pantolonlarınızla mükemmel bir şekilde kombinleyebilir görünümü ve favori atletinizle tamamlayabilirsiniz.

Daha gösterişli bir şey istiyorsanız, file ayakkabıları favori ince takım elbiseniz ya da slip elbiseniz ile birleştirin.
Başlangıçta, pek çoğumuz bu tartışmalı, parmakları açıkta bırakan trende biraz tereddütle yaklaştık. Ancak şimdi resmi olarak başlangıçtaki tereddütlerimizi geri çektiğimizi ve (çoğumuzun) şeffaf ayakkabının bir kıyafete eklendiğinde ortaya çıkan şaşırtıcı derecede zarif ve sofistike görünümden tamamen etkilendiğimizi söyleyebiliriz.File ayakkabı trendi, birkaç trendin birleşimi olarak ortaya çıktı; şeffaf kıyafetler bu yıl her yerdeydi ve file çoraplar beklenmedik bir şekilde modaya uygun hale geldi. Ayrıca, file ayakkabıları en çok babet silüetlerinde görüyoruz; balletcore trendi ilk ortaya çıktığından beri her trende ilham veriyor gibiBeyaz tişört, siyah çapraz askılı çanta,  kot pantolon ve tabii ki fileli ayakkabıların basit kombinasyonu ise sessiz lüksün örneğini temsil ediyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.