GARDIROBUMUZA TEKRAR HOŞGELDİNİZ SÜVETERLER

Babalarımızın stilinden yeni bir parça ödünç alıyoruz!

Triko aşkında son noktaya ulaştık! Artık her şey triko olunca gözümüze daha güzel görünüyor… Aslında her sonbahar ve kış giydiğimiz trikolar, Katie Holmes’un triko takımı, Bella Hadid’in cropped hırka bluzları ve Hailey Baldwin’in dekolteli triko elbisesi ile birlikte artık her sezon popüler olmaya başladı.

Triko elbiseler, triko takımlar ve hırka bluzlara ek olarak Sonbahar 2020 defilelerinde 40’lı yıllar ilhamlı bebe yakalı triko modelleri görmüştük.

Şimdi ise radarımızda başka bir triko tarzı var; süveterler! Hem babaların stilinden hem de ‘preppy’ okul tarzından ilham alan süveterler bir yandan babanızın gardırobunu bir yandan ise okul yıllarını anımsatıyor. 

Tasarımcıların maskülen esintisi ile birlikte dad sneakerlar, vatkalı blazer ceketler, smokinler ve polo yakalı kazaklar kadın gardırobunun vazgeçilmezleri arasına yerleşti. Babanızın her gün giydiği şeyleri podyumlarda göreceğinizi düşünür müydünüz? Doğruyu söylemek gerekirse, trendlerin beklenmedik dönüşümleri ile böyle bir şey olabileceğini tahmin ediyorduk! Neyse ki ‘baba’ kıyafetleri çok rahat. Podyumlara ilham kaynağı olan süveterlerin Sonbahar 2020’nin en sevilen triko trendi olduğunu söyleyebiliriz. 

Chloé, Prada ve Marc Jacobs Sonbahar Kış 2020 Defileleri (Getty Images)

Gucci ve Dior Sonbahar Kış 2020 Defileleri (Getty Images)

Tom Ford, Prada, Gucci, Dior gibi sayısız markanın koleksiyonlarında gördüğümüz kolsuz kazaklar yıllar önce giydiğiniz okul üniformasını andırırken, bu stil geçiş mevsimleri ve sonbahar için ideal. Gömleklerin üzerine giyebileceğiniz süveterler ile ‘Annie Hall’ filminde Diane Keaton’un ironik stilinden ilham alabilirsiniz. Vintage estetiğe sahip olan süveterler aynı zamanda oldukça modern ve güncel. Baklava desenleri, saç örgülü stilleri veya boğazlı yakaları ile dikkat çeken süveterler, sonbaharda deneyebileceğiniz en yeni trendler arasında. Henüz havalar tam olarak soğumamış olsa da süveter aşkının şimdiden Instagram sayfalarını süslemeye başladığını söyleyebiliriz. Özellikle gömlekler ile birlikte eteklerin ve jeanlerin üzerinde harika görünen süveterler gardırobunuza nostaljik bir etki katacak. Tam olarak bir ilkokul öğrencisi veya baba gibi görünmeyeceğinizi belirtmek istiyoruz! İlham kaynağı buralardan gelse de yeni sezon süveter yorumları oldukça modern ve tarz. Rahatlığını babaların gardırobundan, sevimliliğini ise üniformalardan alan süveterler 2020 dokunuşları ile oldukça göz alıcı ve şık hale geliyor. 
“Hiçbir trendden geri kalmam!” diyorsanız, fotogaleride sizin için seçtiğimiz süveter modellerini inceleyebilirsiniz….