GEN-Z BU 7 TRENDİ GİYİYOR

Yeni nesil, güncel trendlerin en büyük ilham kaynağı diyebiliriz!

Birkaç sezon önce millennial modasından konuşuyorduk… Şimdi ise millennial nesli meşaleyi Gen-Z’ye devretti. Louis Vuitton, Chanel ve Prada gibi sayısız marka Z-nesli ünlüler ile partnerlikler yapmaya devam ederken, Gen-Z etkisini inkar edemez hale geldik. Emma Chamberlain ve Louis Vuitton, Hunter Schaffer ve Prada, Saint Laurent ve Barbie Ferreira… Daha saymamıza gerek var mı? Y2K modasını yeniden hayatımıza dahil eden, vintage kültürünü trend hale getiren ve modaya bakış açımızı değiştiren Gen-Z, kesinlikle giyinmeyi biliyor!

Sokakları 2000’li yıllara ait bir müzik videosuna dönüştüren genç nesil, giyinmenin yaratıcı yollarını keşfetmeye devam ediyor. DIY stilleri ile birçok markanın yeni koleksiyonuna ilham kaynağı olan genç nesil ve Gen-Z influencerları kesinlikle radarınızda olmayı hak ediyor. Bir sonraki alışverişinizde bir Gen-Z gibi giyinmeye başlayabilirsiniz. 

Retro ve vintage parçalardan giyinmenin yanı sıra bilinmeyen ve niş markaları tercih eden yeni nesil, desenli stiller, 90’lı yıllar aksesuarları, triko setleri, eğlenceli kazakları, anti-skinny jean pantolonları ve cesur dekolteli stilleri ile karşımıza çıkıyor. Yeni yeni moda sektörünün radarına giren ama oldukça ses getirmeyi başaran Gen-Z trendleri önümüzdeki birkaç sene gündem olmaya devam edecek gibi görünüyor!

“Hiçbir şeyden geri kalmam!” diyorsanız, fotogaleride Gen-Z’nin vazgeçemediği 7 trendi inceleyebilirsiniz…