GÖKKUŞAĞINDAN İLHAM ALAN GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Daha da renkli günler görmeye hazır olun!

Fotoğraf: Versace / Christian Dior / Blumarine

Parlak ve cesur renkler, maksimum etki için 2022'nin güneş gözlüğü trendlerine öncülük ediyor. Eğlenceli püsküller, platform ayakkabılar ve illüzyon baskılar gibi mevcut dopamin trendlerin havasına uyumlu bir görünüm için seçtiğimiz rengarenk güneş gözlüklerini inceleyin.

Güneş gözlüklerinizle gerçek bir ifade vermek istiyorsanız, cesur renkleri tercih edin. Bir çift renkli güneş gözlüğü taktığınızda her zaman havalı ve özgüvenli olduğunuzu hissedebilirsiniz…


Parlak çerçevelerden, renkli çerçevelere ve lenslere kadar bu sezon gökkuşağı renkleri her yerde… Tarzınızı aydınlatmak için mandalina turuncusu veya fosforlu sarı çerçeveye yatırım yapmaktan korkmayın, parlak bir renk yeni nötrünüz olabilir.

70'lerden ilham alan asetat çerçevelerden çerçevesiz gözlüklere kadar renkli camlar, denenmiş ve gerçek güneş gözlüğü şeklinizi yükseltmenin harika bir yoludur.


Renkli camlar neden şimdi benimsenen gözlük trendi? Hangilerine yatırım yapılmalı? Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen bir pandeminin yorgunluğu, daha iyimser bir bakış açısına dönüşüyor ve bahar gelince dünyayı bir kez daha renkli gözlüklerle görme isteği artıyor.

Tarihsel olarak, belirsizlik zamanlarında gardırobumuzdaki en karanlık çerçevelere ulaşırız. Buna, kendini koruma diyebiliriz. Elbette, siyah lensli siyah çerçeveler, her zaman şık bir zamansız bir kaliteye sahiptir. Şimdi ise aynı şey renkli camlar için de söylenebilir; yağmurdan sonra güneş ışığı gelir. Ağırbaşlı renkler, çok yönlü stiller ve işlevsellik odaklı bir sezonun ardından; baharın rengarenk çerçeveleri, renkli camlarıyla eğlenceye dönüş için vites değiştirme zamanı.

Alternatif olarak, çerçevesiz tasarımlarla devam edebilirsiniz. Blumarine'de, bebek pembesi ve mavi renkli lenslerdeki Y2K'dan ilham alan gözlük stilleri, kısa üstler, kelebekler ve alçak pantolonlarla birleşiyor. Dua Lipa zaten bu stile hayran; Instagram beslemesi, çeşitli özelliklere sahip trendin bir kanıtı…Renkli camların, aynı zamanda ruh hali artırıcı özelliklere de sahip olduğu gerçeği, iyi bir sırdır. Arkasında gerçek bilim var. Yürütülen çalışmalarda, renkli lenslerin ruh halimiz, stres seviyelerimiz ve konsantre olma yeteneğimiz üzerinde kanıtlanabilir bir etkisi olduğu bulundu. Kızılötesi sauna terapisine benzer şekilde, her rengin kendi faydaları vardır.

Renk sinyalleri, beyinde sadece görsel kortekste değil; aynı zamanda hatıralardan ve duygulardan sorumlu olan bölgelerde de işlendiğinden renk algısı her birimize özgüdür. Bununla birlikte, bazı lens renkleri benzer fizyolojik tepkileri uyandırma eğilimindedir; yeşil sakinleştiricidir, sarı konsantrasyona yardımcı olur ve pembe mutluluk uyandırır. Bu baharda renkli güneş gözlüklerine yatırım yapmak için başka bir nedene ihtiyacınız varsa; bu sağlık sebebinin bir adım önünde olun ve kişisel bakım adına ruh halinizi yükseltin.

Sezonun koleksiyonlarından seçtiğimiz gökkuşağı kadar renkli güneş gözlüklerini inceleyin.