GÜNCELLENEN GARDIROP KLASİĞİ: BEYAZ GÖMLEKLER

Her mevsimde, her yerde, her zaman!

Karl Lagerfeld’in binin üzerinde beyaz gömleği varmış! Moda efsanesi, Chanel ve Fendi’nin Kreatif Direktörü Lagerfeld’in gardırop vazgeçilmezi hepimizin olmazsa olmazı. Rahat hissettiğiniz bir beyaz gömlek bulduğunuz zaman dolabınızın en önemli seçkilerinden birini tamamlamış oluyorsunuz. Bu gardırop klasiğinin en harika özelliği ise her mevsimde, her yerde ve her zaman giyilebilmesi. Jean pantolonlarla mı? Evet! Mini eteklerle mi? Evet! Hiçbir şey ile uymayan payetli pantolonunuzla mı? Evet! Ceket olarak mı? Tabiiki de evet! Daha saymamıza gerek var mı?

Profesyonel stillerin ve ‘corporate life’ tarzının vazgeçilmezi olan beyaz gömlekler sayısız sanatçı, tasarımcı, mimar ve iş insanının imzası haline gelen parçalar arasında. Özellikle oversized kesimleri ile dört bir yanımızı saran beyaz gömlekler asırlardır hayatımızda diyebiliriz. Yaz kış demeden her kıyafetiniz ile uyum sağlayan beyaz gömleklerin, klasik beyaz bir tişörtten en belirgin farkı ise en ‘gündelik’ kıyafetinizi bile anında şık hale getirmesi. Üstelik her sezon farklı bir güncelleme ile şenlenen beyaz gömleklere artık ‘klasik’ sözcüğü de pek yakışmıyor. 

Sonbahar 2021 trendleri ile şekillenen klasik beyaz gömleklerimizi bu sezon tüy detayları, cut-out’lar, fırfırlar, yüksek yakalar veya 70’ler ilhamlı abartılı sivri yaka güncellemeleri ile görüyoruz. Klasikten uzaklaşarak bir statement parçasına dönüşen beyaz gömlekler, artık stil tamamlayacısından çok bir tarz meselesi. Korse detayları, balon kolları ve eksantrik düğmeleri ile başlı başına bir ‘wow’ faktörü olan beyaz gömlekler, her sezon olduğu gibi bu sezon da gardırop yıldızları arasında. 

Sonbahar gardırobunuzda fark yaratmak istiyorsanız, klasikler arasında olan beyaz gömleklerin güncellenen silüetlerini fotogaleride inceleyebilirsiniz…

Etİketler