MULTİ-FONKSİYONEL: SLİP ELBİSELER

Layering stilinin temellerini oluşturan slip elbiseler ile birbirinden çeşitli stiller denemeye hazır olun!

Önceki nesiller slip elbiselerin kıyafetlerin içine giyildiği dönemi hatırlıyorlardır. Bu ‘iç çamaşırı’ kategorisine giren slip elbiselerin trend olması hiç beklenmiyordu. Elbiselerin sigortası görevi gören slip elbiseler daha pürüzsüz bir görünüm yaratarak kusurları gizlemek için kullanılıyordu. İç giyim kategorisine ait olan slip elbiseler, 1990’lı yıllarda beklenmedik bir şekilde kıyafetlerin dışarısına çıkmaya başladı. Tek başına giyilen slip elbiseler hızla Hollywood’daki tüm popüler kızların favorisi haline geldi. Kırmızı halı gecelerinden partilere kadar pek çok etkinliğin başrolünde oynamaya başlayan slip elbiseler, 90’lı yılların imzası haline geldi. 

Wynona Ryder’dan Sarah Jessica Parker’a, Naomi Campbell’dan Kate Moss’a kadar birçok ismin gardırobunu süsleyen slip elbiseler birden tüm kadınların koleksiyonlarındaki klasikler arasına yerleşti. Davetlerin kurtarıcısı olan klasik elbiseler, farklı aksesuar ve ayakkabı tamamlayıcıları ile bambaşka görünümlere bürünebiliyor. Son yıllarda ise günlük stile dahil olan renkli ve desenli slip elbiseler gündüzden geceye kadar tüm anların tamamlayıcısı oldu. 

Şimdi ise 2022’ye, günümüze, geldiğimizde 90’lardan beri klasik olan slip elbiselerin yeniden spot ışıkları altına yerleştiğini görüyoruz. Siyah ve krem gibi klasik renklerden sıyrılan slip elbiseler bu sezon desenlerle, payetlerle, dantellerle ve farklı detaylarla şekilleniyor. Sade kesimli bir kıyafetin bile etkileyici hale gelebileceğini kanıtlayan slip elbiseler ceketlerle, tişörtlerle hatta boğazlı kazaklar ile de eşleştirilebiliyor. 

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz slip elbiseleri inceleyebilirsiniz…

Etİketler