BU SEZON BİLMENİZ GEREKEN 10 JEAN TRENDİ

Anti-skinny jean hareketi devam ediyor!

Jean alışverişi yapmak çok daha kolay oldu. Eskiden dar kesim jean pantolonların aynı modelinin iki-üç farklı bedenini denemek zorunda kalıyorduk. Ancak şimdiki bol kesimli silüetler ile denemeden bile almanız mümkün! Geçtiğimiz sezondan yankılanan konforlu ve oversized kesimler, denim trendlerinde kendini göstermeyi sürdürüyor. 2010’lu yıllarda hayatımızı etkisi altına alan süper skinny jean pantolonlardan eser kalmazken, podyumlar ve Instagram sayfalarımız eşofmanları andıran rahat jean'ler ile doldu. 

Önce boyfriend jean'ler sonra mom jean'ler ile gittikçe bollaşan jean pantolon kesimleri, şu sıralar bizi en mutlu eden trendler arasında. Eşofman ve pijamalarımızdan normal kıyafetlere geçişi kolaylaştıran bu dökümlü silüetler, asla rahatlığınızdan ödün vermenizi istemiyor. 90’lı yıllara tadında bir şekilde gönderme yapan bol kesim jean'ler, hip-hop altın çağını yeniden yaşamanızı sağlıyor. 

Gardırobumuzun en güvenilir üyesi olan jean'ler, son yıllarda bir devrim geçirdi desek yeri! Elasten karışımlı esnek jegging furyası, ikinci deri gibi görünen skinny jean'ler veya süper düşük belli jean pantolonlar… Endişelenmeyin! Şimdilerde ‘kabus’ olarak adlandırdığımız bu stilleri geride bıraktık. Artık vücut şeklinize kompliman olan, hareketlerinizi özgürleştiren ve içerisinde çok daha özgüvenli hissedeceğiniz jean pantolonlar moda! Jean pantolonlardan ne olursa olsun vazgeçemeyiz… Ancak yeni sezon silüetleri, giyinmeyi çok daha eğlenceli hale getiriyor. 

Fotogaleride İlkbahar 2021’in 10 jean pantolon trendini görebilirsiniz…