İLKBAHAR YAZ 2015 TRENDLERİ

Sezonun makro trendlerinden süetler ve çizgilileri daha yakından inceliyoruz.

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 28 Mart 2015
İLKBAHAR YAZ 2015 TRENDLERİ
Eğlenceli bir yaz bizi bekliyor! Büyük ya da küçük, sempatik ya da elegan halleriyle çiçekler; Japon kültürüne gönderme yapan sofistike detaylar; 90'lar ve 70'ler tadında denimler ve çizgilerin gökkuşağından daha renkli halleri çıkıyor karşımıza. Bunlar, iştahınızı kabartmak için kısaca özetlediğimiz başlangıçlar. İlkbahara geri sayacağımız önümüzdeki günlerdeyse bunların çok daha fazlasını, saç-makyaj ve aksesuar trendleri de dahil elle.com.tr'de bulacaksınız. Bunun öncesinde birkaç tanesini yakın markaja almaya ne dersiniz?

Yukarıda soldan sağa; Derek Lam, Alberta Feretti, Emilio Pucci, Gucci

SÜET


Yeni sezonda süetler, en az kendileri kadar yumuşak renklerle bir araya geliyor. Sorbe ve morun neredeyse her tonunda rastladığımız süet parçalar, aslını da inkar etmiyor; ona en çok yakışan kahverengiler ve yeşillerle kullanılıyor. Derek Lam ve Pucci'deki mor tonlarıyla, Acne ve Jason Wu'daki klasik yorumları favorilerimizden!Editörün notu:
Kadife, hala devam eden sonbahar-kış sezonundan ilkbahara devreden trend'lerden. Tek farkı Elie Saab, JP Gaultier ve Emporio Armani'de örneklerini gördüğümüz siyah-couture havasının yerini, ilkbahara yakışır bir ruha bırakması.~ ÇİZGİLER


Kalın, ince, enine ya da boyuna; yeni sezonda çizgiyi ne yöne çektiğinizin önemi yok. Fark yaratacak olan, çizgilerin ne kadar çok olduğu! Kıyafetimizde  genellikle tek bir parçada tercih ettiğimiz çizgiler, bu sezon print on print temasıyla çıkıyor karşımıza. Yanış anlaşılmasın; takım değiller. Farklı yönlere uzanıyorlar ve hatta farklı renklerdeler ama en az takımlar kadar uyum içindeler.

Mesela favorilerimizden olan Altuzzara'daki siyah-beyaz look ya da Jacquemus'taki farklı florasan renklerdeki seçenekler. Daha klasik ya da tek parça tercih ediyorsanız, sizi Victoria Beckham, Emporio Armani ve Paul Smith podyumlarına davet ediyoruz.Soldan sağa; Altuzzara, Emporio Armani, Paul Smith, Victoria Beckham.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.