İLKBAHAR YAZ 2021’İN 6 SANDALET TRENDİ

Sıcak havalarda en şık seçimi yine güncellendi!

Bazı giyim trendlerini bu sezon da pek giyemeyeceğiz gibi görünüyor… Ancak sandaletler için durum çok farklı! Ev terliklerinden sandaletlere geçiş çok kolay olacağı için içinizde kalan alışveriş yapma ruhunu yeni sezon sandalet trendleri ile besleyebilirsiniz. “Yüksek topuklu ayakkabılar mı? Onlar da neydi?” diye düşünüyorsanız yalnız değilsiniz. Sneakerlar, kalın tabanlı botlar ve pofuduk ev terlikleri üçgeni arasında gidip gelirken, yüksek topuklu ayakkabılar şu sıralar gündemimizde değil. Tabii sıcak havalar gelince bu stil üçgenimizdeki kalın tabanlı botları sandaletler ile değiştirmek durumundayız. Üstelik yeni sezon trendleri sandalet seçkimizi çok daha eğlenceli ve konforlu hale getiriyor!

İlkbahar Yaz 2021’deki “konforlu şıklık” teması tahmin edebileceğiniz gibi sandalet trendlerinde de etkisini sürdürüyor. Yüksek topuklu mule terliklerin yerini kitten-heel terlikler alırken, 70’li yıllar ilhamlı platform sandaletlerin yerini ise ‘platform’ 90’lı yılları çağırıştıran parmak arası terlikler alıyor. Ev terliklerinizden sandaletlere geçişi kolaylaştıran yeni sezon modelleri arasında sabo terlikler ve çocukluk yıllarınıza götürecek balıkçı sandaletleri de var. Isınan havalarda sneakerların hareket özgürlüğünü yansıtan İlkbahar 2021 sandaletlerindeki ortak nokta ise rahatlık!

Önceki sezonlarda gördüğümüz ‘statement’ topuklu sandaletlerin etkisinin de tamamen yok olmadığını belirtmek isteriz! Evet… Topuklar alçaldı, tabanlar yastıklardan ilham aldı, silüetler de yumuşadı… Ancak yeni moda döneminin gösterişli etkisi bitmedi! Gece stilinin vazgeçilmezi olan taş işlemeleri günlük stile taşınırken, en sade sandalet stillerine bile canlı renk güncellemesi geldi. Hem nostaljik, hem sevimli hem de tarz olan yeni sezon sandaletleri evde yaptığınız DIY pedikürünüzü göstermek için harika olacak!

Fotogaleride yeni sezonun sandalet trendlerini inceleyebilirsiniz…