İNCİ TAKI SEVDASI

İçinizdeki Audrey Hepburn’ü dışarı çıkarın!

İncilere olan aşkımız aslında Audrey Hepburn’den de eskiye dayanıyor. İnci Küpeli kız, Grace Kelly, Prenses Diana kısacası tarihteki tüm kadınların gözde mücevheri olan inciler, önceden sadece kraliyet ailesi üyelerinin kullandığı bir parçayken şimdilerde her yerde görülüyor. İmitasyon, su incisi ve barok stilleri ile bambaşka stillere bürünen inciler şimdilerde tanınmaz (iyi anlamda!) halde diyebiliriz. 

‘Breakfast at Tiffany’s’ filminde canlandırdığı Holly Golightly karakteri ile incileri ve küçük siyah elbiseleri takı ve elbise dolabımızın olmazsa olmazı haline getiren Audrey Hepburn’ü, incilerin ikonu olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda Coco Chanel’in boynundan eksik etmediği sıralı inci kolyesi ile Chanel markasının da imzası haline gelen inciler, üzerinden yıllar geçse de hala en modern klasik olarak hayatımızda kalmaya devam ediyor. 

Güncel moda döneminde ise ‘klasik’ ve ‘leydi’ tarzı bir parça olmanın yanı sıra bir ‘statement’ takısı haline gelen inciler, yeni formları ve silüetleri ile takı dolabımızın en heykelsi parçası oluyor. Metal aksanlar, renkli taşlar veya çocuksu boncuklar ile buluşan inciler, her sene olduğu gibi 2021’de de takı trendlerinin başında geliyor. Çiçekli desenler gibi her sezon form ve ilham kaynağı değiştirerek güncellenen inci takılar şekil değiştirse de özünü her zaman koruyor! İlham kaynağınız Audrey Hepburn, Coco Chanel veya İnci Küpeli Kız olabilir… Hiç fark etmez! İncilerin sonsuza dek trend olacağına emin olabilirsiniz.

İnci koleksiyonunuzu genişletmek için fotogaleride sizin için seçtiğimiz takıları inceleyebilirsiniz…