KAPİTONE 2.0

Sonbahar 2021’de kapitoneler her yanımızı sarıyor!

Sonbahar aylarında ince bir kapitone ceket uzun bir süredir klasikler arasında. Daha sonra çantalarda ve ayakkabılarda gördüğümüz kapitone etkisi pek de ‘yeni bir trend haberi’ değeri taşımıyordu. Ta ki kapitoneler tüm gardırobumuzu sarana kadar! İngiliz stilinin olmazsa olmazları arasında yer alan kapitone montlar, Burberry ve Barbour gibi markaların uzun tarihine dayanıyor. ‘The Crown’ serisini izlerken itiraf edelim ki hepimiz Kraliçe’nin ekose detaylı kapitone ceketine özenmiştik. Ancak şimdilerde kapitone tarihi bir klasik yerine güncel ve modern bir trend halinde. 


Bottega Veneta’ya katılan Kreatif Direktör Daniel Lee’nin abartılı kapitone mule terlikleri ile çağdaş bir dokunuş kazanan kapitone detaylar hızla Dodo Bar Or ve Emilio Pucci gibi markaların dikkatini çekmeyi başardı. Son sezonlarda eteklere, elbiselere, bluzlara ve şortlara taşınan kapitone detayları, eski bir klasiğe inanılmaz güncel bir hava katıyor. 

Yeni Bottega etkisi ile her tarafımızı saran kapitone detayları ilgi çekici ve yenilikçi tarzlar yaratıyor. Mont dokusu eteklere taşınırken, kapitone çanta estetiği deri pantolonlara ve şortlara yansıyor. Sonbahar stilinize farklı bir boyut kazandıracak olan kapitone 2.0 trendini denemenin tam zamanı!


Fotogaleride sizin için seçtiğimiz kapitone parçaları inceleyebilirsiniz…

Etİketler