KARE BURUNLAR SEZONA HÜKMEDİYOR!

Kare burunlu ayakkabı trendi uzun bir süre hayatımızda kalacak gibi görünüyor!

Sevin veya sevmeyin… Kare burunlar güçlü ve kalıcı bir şekilde geri dönüş yaptı. Doksanlı yılların moda üzerindeki etkisini inkar edemeyiz. Geçtiğimiz yıllarda doksanlardan günümüze taşınan kare burunlu topuklu sandaletler artık tüm ayakkabı modellerini sarmış durumda. Hal böyle olunca Instagram sayfalarımız, defileler ve sokak modası da kare burunlu ayakkabı istilasına uğruyor. Bu retro ayakkabı silüetine çağdaş dokunuşlar yapan markalar kalbimizi çelmeyi başarıyor. 


Kare burunlu ayakkabıların yükselişinde parmağı olan bir markadan bahsetmeden edemeyeceğiz. Evet! Doğru tahmin ettiniz! Bottega Veneta’nın Kreatif Direktörü Daniel Lee’nin yarattığı Bottega etkisi ayakkabı trendlerini de şekillendiriyor. Kare burunlu sandaletlerden sonra mule terliklerde bu formu kullanan Lee, Instagram sayfalarımızın kare burunlu terlikler ile dolmasına sebep oldu. Rihanna’dan Elsa Hosk’a kadar herkesin bayıldığı kare burunlar artık tüm ayakkabı modellerinin ortak noktası oldu. 


2010’lu yılların başındaki stiletto trendini tahtından eden kare burunlu ayakkabılar artık bir klasik olma yolunda ilerliyor. Kaba görünümünü yıkan kare burunlu ayakkabılar artık giyebileceğiniz en şık ve feminen ayakkabı formu. Zincirler, fileler ve bant detayları ile bezenen yeni sezon kare burun ayakkabıları 2020 gardırobunuzda kalıcı bir yer edinmeye geliyor. Özgürce dışarı çıktığımız günler için saklayabileceğiniz (veya #evdekal fotoğraflarınızı sokak modası kıvamına getirecek) kare burunlu ayakkabı trendlerini görmek için fotogaleriye göz atabilirsiniz…