Kırmızı Rönesans

Klasik kırmızı renk, podyumlarla yeniden doğdu!

Buse Saray BUSE SARAY 19 Eylül 2023
Kırmızı Rönesans

Son dönemde, canlı renklerin göz alıcı bir şekilde modanın merkezinde olduğu görülüyor. Pembe, lila, neon yeşili... Ancak sonbahar/kış 2023-24 sezonunun rengi kırmızı, klasik renklerin geri döndüğünü gösteriyor.Pierpaolo Piccioli, Valentino'nun 2022 sonbahar koleksiyonuyla Barbie pembesi bir moda gündemini başlatmıştı, Ve şimdi tasarımcılar, pembe düşünmeyi bıraktı ve 2023 sonbahar sezonunun podyumlarını yeni bir renge boyadılar.Kırmızı parçaların ortak noktası, hepsinin kırmızı rujun hissettirdiği gibi hissettirmesi; doygun ve parlak ancak güç ve zarafet hissi veriyorlar. Belki biraz olgunluk da ekliyorlar.

Kırmızı renk gerçekten bir klasik; özel parçalara heyecan katıyor ve temel parçalara yeni bir canlılık getiriyor. En dikkat çekici görünümlerde ise yeniden canlandırılan sofistike takım elbiselerin taze renkle buluşması geliyor.


Biraz bilimden bahsedersek; kırmızı, gözlerimize en derin ulaşan renktir. Kırmızıyı gördüğünüzde, diğer gökkuşağı renklerinden daha hızlı bir şekilde beyninize ulaşır (sarı ikinci sıradadır). Bu nedenle, hızlı tepki vermeniz gereken durdurma ışıkları ve tehlike işaretleri için idealdir. Aynı zamanda kıyafetinizle bir gösteriş yapmak istiyorsanız oldukça etkileyicidir.
Sezonun koleksiyonlarından dikkatimizi çeken kırmızı parçaları seçtik.ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.