Kum Saati

Kıvrımlı bir bel çizgisinin gurur verici hissi!

Buse Saray BUSE SARAY 01 Eylül 2023
Kum Saati Getty Images

Balmain, Dolce&Gabbana, Ermanno ScervinoKadınlığı ve kadın vücudunu kutlamak şu anda büyük bir trend. O halde, pek çok tasarımcının, beli saran kemerlerle, korselerle veya daha basit bir ifadeyle akıllıca terzilikle, açıkça göze çarpan bel çizgisinin gurur verici hissini hatırlatması şaşırtıcı değil. Sonbahar-kış için görünümlerinize, modern kum saati silüetler eklemeye hazır olun!

Bu, hem podyumda hem de mağazalarda korselerden ilham alan pek çok şekil ve dar beller anlamına geliyor. Onlar trendin mükemmel temsili. Ve aynı zamanda sezonun bir diğer büyük trendi olan 90'ların güçlü kıyafetlerine de selam veriyor.


Chanel, Versace, Paco Rabanne

Son sezonların trendlerine bakıldığında; evet, 90'ların Madonna'sından ilham alan korseler vücudu sarıyor. Ve artık onları pek çok farklı şekilde şekillendirebilirsiniz; bir gömlek üzerine tek başına ya da büyük beden bir blazer ile giyebilir ve stilinizi geniş paçalı bir pantolonla tamamlayabilirsiniz.
Trendi, korse olmadan daha doğal bir şekilde yönlendirmek isteyenler dokunsal terzilikten faydalanabilir. Bazı tasarımcılar, dikkatleri bele çekmek için ek aksesuarlar ekleme zahmetine bile girmediler. Bunun yerine, gurur verici ayrıntıları doğrudan giysi tasarımına dahil ettiler. Akıcı pantolonların beli vurgulamasına izin verebilir, bel çizgisi belirgin elbiseler deneyebilir, peplum detaylarla kum saati şeklini vurgulayabilirsiniz. Çok dramatik olmayan geniş kemerlerle de bel bölgesi yanılsamasını yaratabilirsiniz.

Trende basit ve kurtarıcı bir yaklaşımını denemek istiyorsanız; 1950'lerin siluetini elde etmek için geniş bir kemer, beyaz gömlek, yüksek belli tayt veya aynı renk çorapla giyilmiş bir etekten yardım alın.
Uzun bir süre evde kaldıktan sonra, hala kadınlığı baştan çıkarıcı bir şekilde kutlamaya ihtiyaç var. Ve yeni sezonda kum saati silüeti, kendinizi güçlü, vücudunuzda güvende hissetmenizi ve aynı zamanda çok eğlenmenizi sağlıyor. Ve günün sonunda modanın amacı da bu değil mi?
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.