MAKSİ ETEKLERDE SOFİSTİKE YÜKSELİŞ

Mini eteklere karşı maksi etekler!

Kapak Fotoğrafı: @sofiamcoelho / @emilisindlev / @mvb

Midi etek çizgileri etek sahnelerine yıllardır hükmediyor, ancak zaman değişiyor. Bu yıl, moda tutkunları ihtişamı geri kazanırken, mini etek boylarında bir yükseliş gördük. Peki, etek trendleri için sırada ne var?

2022’de trendler söz konusu olduğunda mikro minilere o kadar odaklandık ki, yavaş ama istikrarlı bir yükseliş gösteren maksi eteğin geri dönüşünü neredeyse kaçırdık. Chanel, Gabriela Hearst, Chloé ve Altuzarra gibi pek çok tasarımcı, koleksiyonlarında tabana kadar uzanan stillere yer vererek bu trendin alarmını vermişti. Ardından görünüm, yaz için giyinmenin zarif ve sofistike bir yolu olarak gelişti.Maksi etekler, kot pantolonlardan başka bir seçenek sunan yeni bir stil unsuru olarak taze hissettiriyor. İnsanların artık tarzlarından ödün vermeden rahatlık istemesinin sonucunda popülerleşen bir trend...

Çok yönlülük, maksi eteklerin temel özelliğidir ve aşırı seksi hissetmeden zahmetsizce havalı görünmenizi sağlar. Maksi etek stilinize biraz heyecan katmayı istiyorsanız, yırtmaç içeren ve tek bacağı gösteren bir versiyon seçin. Bir blazer, heyecanlı bir üst veya payetli parçaların eklenmesi, sade bir siyah versiyonu bile farklı bir görünüme dönüştürebilir.Maksi etek görünümünüze sivri burunlu topuklu ayakkabılar 50'lerin havasını verir; kalın siyah botlar grunge hissi verir ve spor ayakkabılar mükemmel rahat günlük seçimdir. Bu etek açıkça çok farklı şekilde giyilebildiğinden, ruh halinize uyan ve kendi kişisel tarzınızı yansıtan görünümleri denemeye değer.


Maksi boyların geri dönüşünü kutlayan en iyi 20 eteği parçayı inceleyebilirsiniz.