MATRIX MANIA: MODANIN YENİ ÇILGINLIĞI

‘Keanusans’ akımı…

Çoğumuzun gençlik aşkı olan Keanu Reeves, Matrix filmi ile bir döneme damgasını vurmuştu.

İncecik siyah gözlükleri ve uzun siyah deri ceketi ile günümüzün trendlerini şekillendiren Matrix modası, modanın en son çılgınlığı.

1999 yılında yayınlanan Matrix filmi, aksiyon ve gerilim dolu sahneleri ile akıllara kazınırken, Keanu Reeves’in nefesleri kesen performansı unutulacak gibi değil!Doksanlı yılların grunge dönemine uygun olan Nirvana-stili tarzlar, Matrix filminin ironik karelerini süslüyor. Her kıyafette oldukça tarz ve asi görünen Keanu Reeves, Neo karakteri ile sinema dünyasının en ikonik isimlerinden biri oldu. Çekici deriler ve ‘tehlikeli’ görünümlü kombinler ile 20 yıl sonrasını bile etkisi altına alabilen Matrix filminin dördüncüsünün 2020’de çıkacağı söylentileri kesinleşti. Modadaki Matrix Mania’nın mı bu kararı etkilediğine yoksa yeni Matrix filminin mi modanın yeni çılgınlığını etkilediğine emin olamıyoruz! Ama bir Matrix furyasının söz konusu olduğu kesin…

Trinity karakterini canlandıran Carrie-Anne Moss ve ikonik Neo’ya hayat veren Keanu Reeves ekranlara ve ‘throwback’ paylaşımlarına dönerken, Jada Pinkett Smith’i de Niobe rolünde göreceğimiz konuşuluyor. Sonbahar Kış 2019 podyumlarında gördüğümüz baştan aşağı deri kombinler bir önceki sezon Kendall Jenner ve Bella Hadid gibi modellerin sokak stillerinde farkedilmişti. Güçlü kadınların güçlü stilleri akımına uygun olan deri kombinler, siber punk trendi ile Neo 2.0 olarak adlandırılıyor. Podyum görkemini sokaklara taşıyan baştan aşağı deriler, bu sezon feminen kesim elbiselere asi bir hava katıyor. 2019’un fenomen deriler,, son dönemin aktivizm ve feminizm hareketlerinin üniforması olarak görülüyor. 2019’un rönesansı olan Keanusans akımına katılmak istiyorsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz deri parçaları inceleyebilirsiniz….