MİLANO’NUN TOP 5’İ!

MİLANO'NUN TOP 5'İ!

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 04 Mart 2015
MİLANO’NUN TOP 5’İ!
Milano'ya veda edip rotamızı Paris'e çevirdik. Sıradaki şovlara odaklansak da aklımızdan çıkaramadığımız çok fazla detay var. Tüm gün sokakları saran Moschino peluşlarından, Dolce Gabbana podyumunda ışık saçan mutlu annelere, Gucci'nin ‘işleme' kavramına yeni boyut getiren ve Instagram hesabımızın kazananlarından olan parçalarına; işte elemekte zorlansak da Milano'nun en çok ses getirenleri.

1. Vücuttan akan ipeğin, zarif fırfırlarla hareketlendiği ve yaz gecelerinden, kışın katılacağınız önemli gecelere; hepsi için kurtarıcınız olacak bir elbise. Emilio Pucci

2. Gucci'nin birçok detayı ve işlemesiyle doğaya övgü niteliğindeki koleksiyonunda yer alan bu trikoyu giymeye kıyabilir misiniz? Yoksa siz de bizim gibi ‘benim olsun da, sonra düşünürüz.' diyenlerden misiniz?

3. Dolce Gabbana şovu, koleksiyona adını veren ‘Mamma- Anne' nin hakkını veriyor; hamile modeller, anneler ve çocukları podyuma çıkarıyor. Kısaca mutlu İtalyan ailesi, alışılan Dolce Gabbana kampanyalarından fırlıyor, podyuma renk katıyor.

4. Modanın dahi ikizleri Dean ve Dan Caten yine aykırı bir koleksiyonla karşımızda. Dsquared2 bu sezonda yine layering temasının hakkını veriyor; tişört, yelek, ceket ne varsa üst üste giydirilip, kemerle tutturuluyor. Bu kadar değil, etnik desenler ve glam aksesuarların oluşturduğu tezatı sevsek de marka, asıl farkı dövme hissi veren bluzla yaratıyor.

5. Ve Jeremy Scott! Kendi adını taşıyan markası için ya da kreatif direktörlüğünü üstlendiği Moschino için yarattığı ‘çılgın' tasarımlar artık bizi şaşırtmıyor. Tasarımcı bunu anlamış olacak ki kendi markasının defile maykajıyla bu etkiyi yaratmayı amaçlıyor ve palyaçoyu andıran modeller podyumda salınıyor.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.