MİNİMALİSTLER İÇİN 4 AKSESUAR TRENDİ

Aksesuarların abartısız detaylarıyla yüksek minimalist stili garantileyin!

Kapak Fotoğrafı: @aninebing / @endlesslyloveclub / @rutaenroute

Tişört ve kot pantolon veya blazer ve slip elbise gibi her zaman kurtarıcı parçaların özgürleştirici hissi için söylenecek çok şey var. Özellikle de saatlerce uğraşıp, kapıdan çıktıktan beş dakika sonra bir görünümünüzü beğenmediğiniz zamanlarda… Öyleyse, neden minimalist estetiğin her sezon hüküm sürmeye devam ettiğini anlıyorsunuzdur.

Dolabınızı uyumlu bir paletteki zamansız parçalarla (bej, beyaz ve siyah gibi nötrlerle) stokladıysanız, herhangi bir günde zahmetsiz hazırlanmaya çok yakınsınız demektir. Fakat böyle bir görünüm genellikle aksesuar eksikliği nedeniyle kolayca gözden düşebilir. İşte çantalardan, ayakkabılara ve mücevherlere kadar minimalist aksesuarlar gibi ekstralar burada devreye giriyor. Sonbaharda mimariden ilham alan çantalar, kalın tabanlı botlar, kurtarıcı metaller, zamansız siyah çerçeveler gibi güncellenmiş klasiklerden modern temel parçalara kadar taze yinelemeler dikkat çekiyor.

Ne tür bir kıyafeti vurgularsanız vurgulayın, renkli baskılı bir elbise ya da oversize bir takım elbise olsun; minimal aksesuarların abartısız detayları rafine bir zarafet anlamına gelir.  Şık bir bot veya bir topuklu; kot pantolonlar, etekler ve kazaklar gibi basit görünümleri tek dokunuşla dönüştürücü etkilere sahiptir.

Bu sezonda kalın pabuç tabanlı ayakkabılar, triko takımlarından elbiselere ve ipeksi eteklere kadar her şeye havalı ve sert bir etki getiriyor. Zarif bir heykelsi çanta, iş kıyafetleri ya da spor giyimde sofistike bir stil oluşturuyor. Siyah çerçeveli bir gözlük, rahat ve havalı bir stil için her görünümde size eşlik ediyor. Ayrıca bir kıyafeti gerçekten kurtaran küçük detaylar var; tokalı bir kemer veya yaka çizgisine ışıltılı bir zincir kolye…

Sezonun 4 minimalist aksesuar trendi ve seçtiğimiz parçaları keşfetmek için okumaya devam edin.