MODA YATIRIMI: KLASİKLER ARASINDA YER ALAN AYAKABILAR

Zamana meydan okuyan stiller…

Moda yatırımı dediğimiz zaman aklımıza genelde iki farklı kategori geliyor: Çantalar ve ayakkabılar! Gardırobumuzun en değerli üyeleri olan tasarımcı çantalarının ve ayakkabılarının pahalı olmasının yanı sıra bir özelliği ise her zaman moda olmaları. Çantalarda Hermes Birkin ve Chanel’in zincirli omuz çantası varsa, ayakkabılarda da Carrie Bradshaw’un evlenme teklifi aldığı Manolo Blahnik ayakkabıları ve hemen hemen her kırmızı halı etkinliğinde gördüğümüz kırmızı tabanlı Christian Louboutin ayakkabıları var. En sade kıyafeti bile birkaç seviye üste taşıyabilen bu ayakkabılar, modanın başyapıtları arasında. 

Zamansız modanın en ‘lüks’ üyeleri arasında olan tasarımcı ayakkabıların değeri de zaman geçtikçe artıyor. Moda döngüsüne dahil olmayan bu ayakkabılar, sezonlardaki trendler ile değişmiyor. Yıllar geçse de modanın en sevilen üyeleri olan bu ayakkabılar, gerçekten de yatırım parçası! Adeta bir sanat eseri gibi açık artırmalarda satılan bu klasik ayakkabılar, zamanla daha da çok değer kazanıyor. Ayakkabı alışverişini bir yatırıma dönüştürmek isterseniz bu ayakkabılar arasından seçin deriz! 

Fotogaleride yıllara meydan okuyan moda klasiklerini ve önümüzdeki sene ‘klasik’ haline gelecek ayakkabı modellerini görebilirsiniz…

Etİketler