DEKOLTE OYUNLARI

Cut out dekolteler ile deneysel ten oyunları...

Bildiğiniz dekolteleri tamamen unutun! Sonbahar Kış 2020’de oldukça modern ve ilgi çekici bir dekolte trendi var. 21. Yüzyılda çok daha deneysel bir hal alan modada giyinmek eğlenceli bir aktiviteye dönüşüyor. Her sezon yepyeni trendler veya geçmişten gelen parçaların güncellenmiş versiyonları ile karşımıza çıkan tasarımcılar, yeni sezonda asi ve feminenliğin arasındaki ince çizgiyi buluyorlar. Derin bacak ve göğüs dekolteleri genelde çoğu kadın tarafından tercih edilmeyen silüetler arasında ancak Sonbahar-Kış 2020’nin çağdaş ve yenilikçi tasarımları, dekoltelere karşı bakış açınızı tamamen değiştirebilir. 

Off-White, Monse ve Proenza Schouler Sonbahar Kış 2020 Defileleri (Getty Images)

Kalın trikolardan pantolonlara kadar birçok parçada gördüğümüz ‘cut-out’ detayları, teniniz ve kıyafetiniz ile bir göz oyunu yaratıyor. Oval kesimler, beklenmedik yerlerdeki pencere detayları veya asimetrik geçişli kesikler... Yeni sezon dekolteleri fütüristik bir feminenliği yansıtıyor diyebiliriz. Sonbahar Kış 2020 defilelerinde de sıkça rastladığımız bu ten oyunları, şaşırtıcı yerlerdeki pencereler ile hoş bir görsel yaratıyor. 

Off-White, Monse ve Proenza Schouler Sonbahar Kış 2020 Defileleri (Getty Images)

Tam anlamıyla ‘seksi’ görünmek istemiyor ama biraz da teninizi göstermek istiyorsanız, 2020 dekolteleri aşırıya kaçmadan aradaki ideal noktayı buluyor. İlkbahar-Yaz 2020’de de birçok elbise silüetinde gördüğümüz pencere detayları, yeni sezonda elbiseleri aşarak neredeyse her parçada ön plana çıkıyor. Kollarda, bel kenarlarında veya omuzlarda görülen kesim detayları, bu minimalist edası ile dekolteleri sadece gece stiline özgü bir stil olmaktan çıkarıyor. Kazaklarda ve tişörtlerde gördüğümüz hoş ten oyunları, dekolte stilini günlük hayatınıza taşımanızı kolaylaştırıyor. 

Adeta teniniz ile desenler yaratan modern dekolte trendini denemek için fotogaleride sizin için seçtiğimiz parçaları inceleyebilirsiniz...

Etİketler