MODERN GELİNLERİN SOFİSTİKE SİLÜETİ: TULUMLAR

Evet doğru okudunuz; gelin tulumları!

Yeni nesil gelinlerin rahat ve çabasız şık anlayışına sıra dışı bir seçenek doğdu; gelin tulumları! Sade bir nikâh, kalabalık bir düğün ya da samimi bir kutlama… -Konsept hangisi olursa olsun- birbirinden farklı tasarımlarda tulumlar, sofistike gelinlerin tercihlerinde başrolü kapıyor.

Son birkaç yılda birçok tasarımcı, düğün koleksiyonlarına gelin tulumları eklemeye başladı. Bu da günümüzde gelinler için her zamankinden fazla stil seçeneği olduğu anlamına geliyor.

Minimal, ışıltılı veya bohem… Modern gelinler, minimal detaylara sahip sade ve şık tulumlar; bohem bir havaya sahip gelinler, keten ya da dantelden hazırlanmış rahat tarzları tercih ediyor. İhtişama meraklı gelinler ise süslemeli ve ışıltılı tulumları seçiyor.

Düğün gününde, büyük beyaz bir elbise giymek zorunda kalmadan kendini hala özel hissetmek isteyen gelinler için tulumlar harika bir alternatif... Gelin tulumu aynı zamanda büyük gün öncesi diğer etkinlikler –evden çıkış, nişan partisi, gelin partisi veya kutlama- için mükemmel bir seçenek oluyor. Ayrıca gelinlikten önce ya da sonra rahat ama şık ikinci bir görünüm için de çok tercih ediliyor. Yani göründüğünden daha fazla çok yönlü kullanılabiliyor.


DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Tıpkı gelinlikler gibi, gelin tulumları da sayısız silüet, uzunluk ve kumaşa sahip. Seçeneklerinizi daraltmak söz konusu olduğunda, vücut tipiniz için hangi silüetlerin en iyi olduğunu ve hangi kumaşların mevsime uygun olduğunu belirlemek yardımcı olur. Klasik ve kişiye özel bir görünüm istiyorsanız, bedene oturan silüetlere ve daralan paçalara sahip tulumları tercih edin. Daha modern bir görünüm için asimetrik yakalı geniş paça tulumları tercih edin. Ve herhangi bir düğün kıyafetinde olduğu gibi, gelin tulumunuzun terziye ihtiyacı olabileceğini unutmayın...

AKSESUAR TERCİHİ
Gelin tulumunuza aksesuar eklemeye gelince, kişisel tarzınız, düğün mekânınız ve temanızdan ilham almalısınız. Minimal tulumlar, aksesuarlara bağlı olarak şehirden plaja gidebilen çok yönlü bir stildir; barok inciler, elmaslar ve heykelsi altın parçalar favorileri aksesuarlarımızdan… Bir plaj düğünü yapıyorsanız, kısa blok topukluları ve rafya aksesuarları tercih edin. Gösterişli gelinler için ise renkli topuklu ayakkabılar ve omuzlara uzanan küpeler gibi cesur aksesuarlar mükemmel bir son dokunuş oluyor.

Sezonun koleksiyonlarında modern, sade, gösterişli veya dramatik yani her gelinin tarzına ve bütçesine uygun çeşitli silüetlerde tulumlar mevcut… Gelinler için seçtiğimiz farklı dokunuşlar ile tasarlanmış tulumları incelemeyi unutmayın.