MODERN YORUMLARIYLA DÜŞÜK BEL JEAN TRENDİ

Modanın en büyük kabusu nasıl herkesin favorisi oldu?

Artık 2000’li yıllar ‘vintage’ kategorisine giriyor. Evet… Buna inanmak istemediğinizi bilmiyoruz. Biz de inanamıyoruz! 2000 yılı sadece 10 sene önce gibi geliyor ama aslında durum hiç böyle değil. Bunu nasıl mı anladık? Gen Z neslinin 2000’li yıllar modasını ‘vintage’ olarak adlandırması ile… Çoğumuz için vintage dendiği zaman 90’lı yıllar ve öncesi anlamına geliyor. Ama şimdiki nesil için Y2K modası en popüler vintage trendleri arasında. Kelebekli tokalar, mikro mini etekler, taşlı üstler, straplez bluzlar ve tabiiki de düşük belli jean pantolonlar. TikTok dünyasına giriş yaptıysanız Gen-Z’nin düşük belli jeanleri yeniden trend yapmaya niyetli olduğunu fark edebilirsiniz. 

Vintage trendleri kollarımız açık bir şekilde kucaklamayı beklerken, düşük belli jean'ler bizi biraz düşündürdü. İtiraf edelim ki Paris Hilton’dan Britney Spears’a kadar birçok ünlünün tarzında gördüğümüz düşük belli jean pantolonlar en kötü moda kabuslarımız arasında yer alıyor. Özellikle crop top ve düşük bel jean pantolonların arasına takılan kemerleri hatırlıyor musunuz? Kabus! Ancak bu eski görüntüler sizi korkutmasın. Biz de kabustan yeni ve modern düşük belli jean yorumları ile uyandık. 2022’nin Y2K modası yorumlamaları çok daha ‘cool’ ve rahat. 

Şimdilerde Bella Hadid ve Emily Ratajkowski gibi ünlülerin tercihleri arasında yer alan düşük belli jean'ler çok daha bol ve rahat görünüyor. Kargo cepler, ekstra geniş paçalar ile zahmetsiz ve modern bir görünüm sunan düşük belli jean'ler kalbimizi fethetti diyebiliriz. 2000’li yılların başında gördüğümüz gibi dar ve rahatsız bir görüntü yaratmayan yeni silüetler evrim geçirdi desek yalan olmaz. 

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz düşük belli jean modellerini inceleyebilirsiniz…